Eminönü Meydanı'nda Mısır protestosu

Eminönü Meydanı'nda Mısır protestosu
Eminönü Meydanı'nda Mısır protestosu
Fatih Eminönü Meydanı'ndaki Yeni Camii önünde toplanan yaklaşık bin kişilik grup Mısır'da darbe sonrası yaşanan olayları protesto etti. Grup Başbakan Erdoğan ile Mursi'nin resimlerinin yan yana olduğu dev bir pankart ile Türk bayrağı da açtı. Açılan pankart ve bayrak elden ele dolaştırıldı.

İSTANBUL Mısır ’da darbe sonrası yaşanan olayları protesto etmek için toplanan bir grup Eminönü Meydanı’nı doldurdu. 

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın düzenlediği protestoda eylemciler tekbir getirerek “Mısır halkı yalnız değildir", “Defol Sisi, seninleyiz Mursi" diye sloganlar attı. Ellerinde askeri darbeyle görevinden alınan Mısır Cumhurbaşkanı Mursi’nin posterleri olan kalabalık, ABD ve İsrail aleyhine slogan attı. 

Eminönü Yeni Cami önünde toplanan grup nedeniyle trafik her iki yönde de aksadı. Eylemdeki görevliler, trafiğin açılması için yoğun çaba sarf etti.

Eylem sırasında Başbakan Erdoğan ile Mursi'nin yan yana fotoğraflarının bulunduğu dev pankart ile Türk bayrağı açıldı. Açılan bayrak ve pankartlar elden ele dolaştırıldı.


İBRAHİM AKTÜRK – ÜNSAL ÇAKİN / DHA


  http://www.radikal.com.tr/114659711465974

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  RTE - MORSİ YAN YANA - pispor

  ancak o meydanda olduğu zaman ben bunu Gezi rovanşı gibi algılarım Madem Mısır için o zaman Tahrir meydanına gitmek gerek Öyle serin rüzgar esen Eminönü meydanında olmaz o iş

  Eminönü meydanında mısıra hk. - runekson

  başbakanın sözleri ve yönlendirmesi ile toplanan bir gurup, başbakan gibi allahın verdiği nefesi boşuna tüketip gazel okuyorlar,gazelin bir makamı ve yaptırım gücü olursa bir anlam taşır yoksa böyle tencere ve tava çalar gibi zılgıt çalmakla mısıra bir fayda geleceğini düşünmüyoruz.

  Eminönü Meydanı'nda mısıra hk. - runekson

  başbakanın sözleri ve yandaşların tahriki ile dindar kesim provoke ediliyor aynı durum mısırda da yaşanıyor, mısırda mursi neden görevden alınmıştır tepkili halkın ilk önce mısırdaki generallerden bunu sorması TV ekranlarında bir açıklama talep etmesi gerekirdi bunlar yapılmadan mursi sanki bir peygambermiş gibi dindar kesim koyun sürüsü halinde generallere tepki veriyor çılgınlık yapıyor yakıp yıkıyorlar,bu anlayışla mısırda huzur ve sükunun istikrarlı bir yönetimin oluşması ancak silah zoruyla olacaktır,işin doğrusu ülkeyi yönetmeye talip olan generaller,ve dindar kesim kısaca kim varsa bunların halkın görüp değerlendirme yapabileceği TV ekranlarından açık oturum yapıp mantığın ve fikirlerin çatıştığı bir ortam yaratılarak doğrunun bulunması ve yönetimle ilgili yol haritasının belirlenmesi yapılması gereken en doğru yöntem olacağını düşünüyoruz.

  Buna nasıl izin verdiniz bay İstanbul Valisi... - citizen

  Eğer bu eylem yerine aynı yerde "geziye destek" eylemi olsa acaba ne olurdu. Tomalar bir yandan, biber gazlı polis kuvvetleri öte yandan...Demokrasi işinize geldiği zaman istediğiniz, hoşuna gidecek gösteriye her zaman destek oluyor, izin veriyor değil mi. Vay başbakanın askerleri vay. Dün de Fatih camiindeki Mursi' ye destek mitinginde ellerinde kahrolsun demokrasi pankartlar taşıyorlardı. Erdoğan'ın oğlu Bilal' inde aralarında olduğu göstericiler tarafından.