Eminönü'nde patlama: Bir ölü, dört yaralı

Süleymaniye Camisi'nin külliyesinin altında, alüminyum mutfak malzemeleri tamiratı yapan ve satan 'Bulut Ticaret' adlı dükkanda gaz sıkışması sonucu patlama meydana geldi, bir kişi öldü, dört kişi yaralandı.

İSTANBUL - Süleymaniye Camisi'nin külliyesinin altında, alüminyum mutfak malzemeleri tamiratı yapan ve satan 'Bulut Ticaret' adlı dükkanda gaz sıkışması sonucu patlama meydana geldi, bir kişi öldü, dört kişi yaralandı.
Süleymaniye Mimar Sinan Caddesi'ndeki iki katlı dükkanda dün öğle saatlerinde gaz sıkışması sonucu şiddetli bir patlama oldu. Patlama şiddetiyle bodrum ve tavan katladı çöken dükkandaki tüm malzemeler yola savruldu. 66 yaşındaki dükkan sahibi Ahmet Bulut, enkaz altında kalarak ölürken, başka bir dükkanda çalışan ve bu sırada işyerinde olan Erdinç Özdemir, müşteri olarak içeride bulunan Refik Yıldırım ve yoldan geçen Zergil Meydan, yaralandı. Ambulanslarla hasteye götürülen yaralılardan, başına gelen metal parçalarıyla ağır yaralanan Zergil Meydan'ın durumu ciddiyetini koruyor.
Enkaz altından ifaiyenin iki saatlik çalışması sonucu cesedi çıkarılan Bulut, yaşlılığı nedeniyle iki ay içinde işyerini kapatmayı düşünüyordu. İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Kemal Hanlı, "Dükkanın zemin katında üretim esnasında gaz sıkışması nedeniyle bir patlama meydana geldiğini değerlendiriyoruz" dedi.