Emir Efe yaşam mücadelesini kaybetti: #MekanınCennetOlsunEmirEfe

Emir Efe yaşam mücadelesini kaybetti: #MekanınCennetOlsunEmirEfe
Emir Efe yaşam mücadelesini kaybetti: #MekanınCennetOlsunEmirEfe
Tüm çabalara rağmen kurtarılamayan ve dün akşam saatlerinde hayata gözlerini yuman Emir Efe Cömert, Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii'nde son yolculuğuna uğurlandı.

Radikal.com.tr - Geçtiğimiz günlerde Twitter'da başlatılan #MinikEfeilikArıyor hashtag'iyle ülke gündemine yerleşen ve birçok ünlü isimden de destek alan 9 yaşındaki Emir Efe, dün akşam saatlerinde hayata gözlerini yumdu.

Bundan tam 6 yıl önce yakalandığı lösemi rahatsızlığı sebebiyle yaşam mücadelesine oldukça erken bir yaşta başlayan Emir Efe'nin geçtiğimiz 1.5 ay içinde ilik nakli olması gerekiyordu. Bu doğrultuda düzenlenen bir kampanya dahilinde, aralarında sanat, spor ve siyaset camiasından birçok ünlü ismin de olduğu duyarlı vatandaşlar, Emir'in sesini duyurmak için büyük çaba sarfetti. Tüm çabalara rağmen kurtarılamayan ve dün akşam saatlerinde hayata gözlerini yuman Emir Efe Cömert, Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Cami'nde son yolculuna uğurlandı.

SON YOLCULUĞUNDA FENERBAHÇE FORMASIYLA

9 yaşındaki lösemi hastası Emir Efe Cömert, Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Cami'nde son yolculuna uğurlandı. Efe'nin küçük tabutunun üzerine taraftarı olduğu Fenerbahçe bayrağı ve forması konuldu. Cenazede anne Nigar Mutlu'nun güçlükle ayakta durduğu gözlenirken, baba Aydın Cömert'i de yakınları teselli etti. Küçük Efe'nin cenazesi, öğle namazına müetakip kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Kavaklı Mezarlığı'na götürüldü.

1.5 AY İÇİNDE İLİK NAKLİ OLMASI GEREKİYORDU

Her defasında kanseri alt etmeyi başardı ancak son mücadelesinde doktorların 1.5 ay gibi kısa bir süre içinde ilik nakli olması gerektiğini söylediği ve tüm çabalara rağmen hayata tutunamayan minik Efe'nin dün akşam saatlerinde hayata veda ettiği bildirildi.

BİRÇOK ÜNLÜ İSİM DE DESTEK OLMUŞTU

Twitter'da #MinikEfeilikArıyor hashtag'iyle tüm ülkenin gündemine yerleşen Emir; Suat Kılıç, Hidayet Türkoğlu, Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Bekir İrtegün, Sezer Öztürk, Bengü ve Fettah Can gibi isimlerden de destek almıştı. Emir Efe'nin ölüm haberini alan ünlü isimler, ailesine ve yakınlarına başsağlığı mesajları gönderirken, yine Twitter üzerinden başlatılan #MekanınCennetOlsunEmirEfe hashtag'i ise oldukça kısa bir süre içerisinde trend listesinin başına yerleşti. İşte, Twitter'da minik Efe'nin ardından yazılanlar...

Serkan Işıldak ‏@serkanisildak1 Emir Efe, Türkiye 'de ilik bankası yerine AVM, o bu şu yapıldığı için bugün aramızda değil. #MekanınCennetOlsunEmirEfe

Ceyhun Yılmaz ‏@ceyhunyilmaz
Olmadı.. Kısa bir rüya; bizim "uğruna"kavga ettiğimiz hayat.
Rahmet dilerim. Annem bulur seni. Çocukları sever! #MekanınCennetOlsunEmirEfe

ezgi mola ‏@ezgimola
Ah be! #MekanınCennetOlsunEmirEfe Allah kalanlarına sabır versin .

çArşı ‏@KingCarsi
#MekanınCennetOlsunEmirEfe Mekanın CENNET Olsun Güzel Çocuk..

Davulcu Vedat ‏@tribunvedat
Sana sahip çıkamadık, affet #MekanınCennetOlsunEmirEfe

Hande Yener ‏@handeyener
#MekanınCennetOlsunEmirEfe kucuk melek nurlar icinde yat.... :(

vox. v. ‏@voxventi
kendimi hayata karşı bi kez daha yenilmiş gibi hissediyorum. cümle kuramadığım anlardayım. #MekanınCennetOlsunEmirEfe

Q'in ? ‏@CigdemOzkan
Sadece susabildiğin anların vardır bazen. #MekanınCennetOlsunEmirEfe

basakalabalık ‏@basakaras35
Çocuklar ölmezmiş bebek!! #MekanınCennetOlsunEmirEfe