Emir Sarıgül'den İnönü'ye 500 milyonluk borç yanıtı

Emir Sarıgül'den İnönü'ye 500 milyonluk borç yanıtı
Emir Sarıgül'den İnönü'ye 500 milyonluk borç yanıtı
Eski Şişli Belediye Başkanvekili Emir Sarıgül, Başkan Hayri İnönü'nün sözlerine "Madem bu belediye mali bakımdan bu kadar sıkıntılıydı, neden sevinç çığlıkları atarak, mutluluk gözyaşları dökerek hayal dahi edemeyeceğiniz bu makama aday oldunuz Hayri Bey" dedi.

RADİKAL-Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün "Belediyenin 500 milyon lira borcu var, ilçede yeşil alan yok" sözlerine eski yardımcısı, Emir Sarıgül yanıt verdi. Sarıgül Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Madem bu belediye mali bakımdan bu kadar sıkıntılıydı, neden sevinç çığlıkları atarak, mutluluk gözyaşları dökerek hayal dahi edemeyeceğiniz bu makama aday oldunuz Hayri Bey. Yüzde 70 oy ile taçlanan ve Türkiye 'ye örnek olmuş olan ‘Şişli Modeli’, muhtarlarımız ve meclis üyelerimiz ile oluşmuştur. Meclis üyelerimizi ve muhtarlarımızı yok sayan anlayışı kabul etmiyorum. Şişli Belediyesi'nde 5 yıl Bütçe Komisyonu Başkanlığı yapmış birisinin Şişli Belediyesi’nin mali durumunu mahalle dedikodusu şeklinde basına konuşması çok acıdır.

TEŞEKKÜR MEKTUBUNUZU BASINA VERMEK…
Belediye Başkan adayı yapıldığı gün, Sayın Mustafa Sarıgül'e ailesince yazılan teşekkür mektuplarını basına vermek bana yakışmaz. Parti terbiyem ve bir tesadüf eseri taşıdığınıza inandığım o kıymetli soyadınıza olan saygımdan size daha fazla cevap vermek istemiyorum. Size en güzel cevabı verecek olan Şişlili yurttaşlarımız ve yok saydığınız, hor gördüğünüz CHP 'li örgüt emekçilerimizdir.”