Emniyet amirinin kepek sorunu çeteyi dağıttı

Emniyet amirinin kepek sorunu çeteyi dağıttı
Emniyet amirinin kepek sorunu çeteyi dağıttı
16 ilde taklit deterjan, şampuan baskını


‘İSTANBUL- Ünlü şampuan ve deterjan markalarını taklit ederek halkın sağlığını tehdit eden iki ayrı suç şebekesi 16 ilde yapılan operasyonla çökertildi. Operasyon ise bir emniyet amirinin marketten her zaman aldığı şampuanın saçında kepek yapmasıyla başladı.
Her şey bir emniyet amirinin marketten her zaman aldığı şampuanın bir süre sonra saçında kepek yapmasıyla başladı. Emniyet amiri, kullandığı ürünü analiz ettirdi ve şampuanın sahte olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Bursa'nın da aralarında bulunduğu 16 ilde operasyon düzenledi. Yaklaşık 500 polisle gerçekleştirilen operasyonda önce emniyet amirinin şampuanı aldığı markete giden polis ekipleri ürünleri getiren kişileri tespit etti. Küçükçekmece'deki depoya ulaşan polis, üç ay süren takibin ardından Ümraniye'deki ikinci şebekeye de ulaştı. Küçükçekmece'de baskın yapılan depoda Kürşat K.'nın liderliğindeki şebekenin Avrupa yakasındaki taklit ürün pazarının hakimi olduğunu belirlendi. Kürşat K.'nın ayrıca Romanya ile de irtibatlı olduğu, İstanbul'dan gönderilen açık deterjan ve şampuanların Romanya'da ambalajlanarak yeniden İstanbul'a gönderildiğini bir kısmının ise Romanya'da satıldığı ortaya çıktı. Ümraniye'deki şebekenin başında ise evinin terasında imalat yaptığı belirlenen Mehmet K.'nın olduğu öğrenildi. Operasyonlarda toplam 40 kişi gözaltına alındı.'Gözümü yaktın bu ne '


Şebeke üyelerinin sahte barkot üretenler,taklit ürünleri üretenler, depocular ile bakkal ve markette satılmasını sağlayanlar olmak üzere dört ayrı organizasyonla çalıştığı belirlendi. Ayrıca şebekenin bir hırsızlık çetesiyle de çalıştığı tespit edildi. Bu şebeke ünlü markaların depolarından orijinal ürünlerin çalınması görevini yapıyordu. Orijinal ürünler çalındıktan sonra sahte ürünlerle karıştırılıyordu. Tespitlerde taklit ürünlerin içerisine un, tuz, şeker gibi maddelerin katıldığı belirlendi. Polisin teknik takibine ilginç telefon konuşmaları da takıldı. Şüphelilerin 'Gözümü yaktın ne kattın buna?' , 'Boşver birşey olmaz ölmezsin' şeklinde konuştukları öğrenildi.(Radikal)