Emniyet birimlerinde alarm

İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki kriz masaları, harekâtın ardından Bakan Rüştü Kazım Yücelen'in talimatıyla savaş alarmına geçti.

ANKARA - İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki kriz masaları, harekâtın ardından Bakan Rüştü Kazım Yücelen'in talimatıyla savaş alarmına geçti.
Emniyet'te kurulan kriz masası, tüm il emniyet müdürlükleriyle temasa geçerek başta ABD, İngiltere ve İsrail olmak üzere NATO ülkelerinin temsilcilikleriyle diğer stratejik noktalardaki güvenlik önlemlerinin artırılması talimatını verdi. Talimat üzerine; olası terörist saldırılara karşı ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ve Adana'daki İncirlik Üssü başta olmak üzere NATO'ya üye ülkelere ait bina ve tesislerde sıkı güvenlik önlemleri alındı. Ankara polisi, ABD Büyükelçiliği'nin arkasındaki Paris Caddesi'ni trafiğe kapattı, caddeden zorunlu geçiş yapanların kimliklerini kontrol etmeye başladı. Havaalanları ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerdeki önlemler de olası intihar saldırılarına karşı artırıldı.