Emniyet dayak yiyen adamı "provokatör" ilan etti

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, geçen hafta Altınşehir'de yapılan yıkım sırasında polisten dayak yiyen Hüseyin Pekdemir'i internet sitesinde "provokatör" ilan etti.


Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player YükleGeçen hafta kaçak yapıların yıkımı sırasında Hüseyin Pekdemir'in polis tarafından önce hakarete uğraması, ardında dövülmesini CNN TÜRK kameramanı Serdar Çetin görüntülemişti. Pekdemir, kendisini tokatlayan emniyet amiri hakkında şikayetçi oldu. İstanbul emniyeti de şikayet üzerine harekete geçti.

Emniyet görevlileri, Pekdemir'in göstericiler arasında çekilmiş fotoğraflarını buldu; o fotoğrafları da halka içine alıp tokatlanan Pekdemir'i provokatör ilan etti. Yani, Emniyet hakkını arayıp şikayetçi olan Pekdemir'i provokatör ilan etti.

Eminyet internet sitesindeki açıklamasında; "Görüntülerde yer alan şahsın oradan geçen herhangi bir kişi değil, söz konusu grubun ön saflarında yer alarak provoke eden kişi olduğu www.iem.gov.tr internet sitemizdeki fotoğraflardan anlaşılmaktadır" denildi.

Bu açıklama ile iki soru gündeme geldi: Provokatör denilen Pekdemir neden tokatlandıktan sonra salıverildi? İkinci soru ise polisin Pekdemir'i tokatlamak yerine neden gözaltında alıp emniyete götürmediği?(cnntürk)