Emniyet kemeri tokası yasaklandı

Emniyet kemeri tokası yasaklandı
Emniyet kemeri tokası yasaklandı
Erzincan Valiliği, araçlarda sahte emniyet kemeri kullanımının yaygınlaşması sebebiyle, sahte emniyet kemeri tokalarının satışı ve kullanımını yasakladı.

Konuyla ilgili sahte toka satışı yapan esnaflara genelge tebliğ edildi. Yapılan uygulamalar ile sürücüler de uyarılıyor. Sahte emniyet kemeri tokası satışı yapan ve kullanan vatandaşlara Kabahatler Kanunu kapsamında 182 TL idari para cezası uygulanacak.

Erzincan'da 10 gün önce meydana gelen trafik kazasında nişanlı çiftin hayatını kaybetmesi ile gündeme gelen sahte emniyet kemeri tokası kullanımı üzerine Erzincan Valiliği Türkiye 'de bir ilke imza attı. Emniyet kemeri hatırlatma sistemini devre dışı bırakmak için kullanılan aparatların satışını ve kullanımı yasaklandı. Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, emniyet kemeri tokası satışı yapan esnafları ziyaret ederek, genelgeyi tebliğ etti.

ESNAFLAR ARTIK EMNİYET KEMER TOKASI SATAMAYACAK

Emniyet Müdür Yardımcısı Alaattin Akbaş ve Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Murat Günay, Sanayi Sitesi'ni gezerek esnafları uyardı. Uygulamanın detayı hakkında esnafa bilgi veren Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Murat Günay, "Valiliğimizin yürütmüş olduğu proje kapsamında il genelinde emniyet kemeri tokası yerine kullanılan bu aparatların satışı, bulundurulması, kullanılması yasaklanmış durumda. Satan esnafımıza bu şekilde tebligat yapıyoruz." dedi. Emniyet kemeri toka aparatı satan Selahattin Genç , tebligattan sonra artık satış yapmayacaklarını kaydetti. (CİHAN)


  http://www.radikal.com.tr/116374511637453

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yassahh! - ahmet.

  O yasak bu yasak.. İyi de güzel kardeşim o sahte toka nerede yapılıyor? kim yapıyor? hangi gümrükten giriyor? Onu denetlesene. Onun yerine YASAK!

  neden serbest ki zaten? - zll80

  neden serbestmis ki zaten?! neyse ornek bir valilik hizmeti, kimisi gaz versin, siddet organize etsin kimisi de boyle hizmet yapsin. neydi bir sarki vardi ahmet kayadan yaprak doker bir yanimiz bir yanimiz bahar bahce..

  NE ÜÇKAATÇI BİR HALKIZ YA - pispor

  ya kardeşim kimse senin emniyet kemerini takmana takmamana karışmıyor bu senin can güvenliğin için halen anlamadın mı madem ölmek istiyorsun al dört metre ip as evinin tavanına haydi rast gele