Emniyet Müdür yardımcısı gözaltında

Emniyet Müdür yardımcısı gözaltında
Emniyet Müdür yardımcısı gözaltında

Ahtapot operasyonunda gözaltına alınan 20 kişi sağlık kontrolünden geçirildi. FOTOĞRAF: SONER KOCAER / DHA

ANTALYA - Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Y. Ç. Antalya’da bir çeteye yönelik operasyon kapsamında gözaltına alındı. Ayrıca Antalya’da görevli iki polis memuru, bir astsubay ve bir infaz koruma memurunun da çetenin mensubu olduğu öne sürüldü.
Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, Ankara ve İstanbul’un da aralarında bulunduğu üç kentte iki ayrı silahlı suç örgütüne eş zamanlı operasyon düzenledi. Birinci örgütün liderliğini Bayram Sezer, ikinci örgütün liderliğini ise Oğuz Kocaman’ın yaptığı ‘Ahtapot’ adı verilen operasyonda gözaltına alınan beşi kamu görevlisi biri kadın toplam 20 kişi ihaleye fesat karıştırmak, işyeri kurşunlamak, nitelikli yağma, kasten yaralama, çek ve senet tahsilatı, görevi kötüye kullanma, örgüte bilerek ve isteyerek çıkar sağlayarak yardım etme suçlarından sorgulanacak.
Şüphelilerden kamu görevlilerinin Çallı Emniyet Müdürlüğü binasında bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne ait nezarethanede bekletildikleri ve sorgularının burada yapılacağı, diğer örgüt üyelerinin ise sorgularının Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü’nde yapılacağı bildirildi.
Şüphelilerin Soğuksu’da bulunan ve daha önce polis tarafından altı kez basılan Bingo Kafe’yi de işlettikleri ve burada tombala çektirerek kumar oynattıkları da ortaya çıktı.
Operasyon kapsamında gözaltına alınan Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Y.Ç., Antalya’da görevli iki polis memuru, bir astsubay ve bir infaz koruma memurunun örgüt üyelerine bilgi desteği ve yardım ettikleri öne sürüldü. Operasyonda muhtelif ve değişik çaplarda dört tabanca, dört tüfek ve 550 mermi ele geçirildi. Soruşturma sürerken, yeni gözaltıların olacağı açıklandı. (dha)