Emniyet Müdürlüğü önünde arbede

Emniyet Müdürlüğü önünde arbede
Emniyet Müdürlüğü önünde arbede
İstanbul'da bu sabah yapılan operasyonu tepki göstermek için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde eylem yapmak isteyen grupla polis arasında arbede çıktı.

İstanbul Gülsuyu ve Gazi mahallelerinde bu sabah düzenlenen geniş çaplı operasyonu protesto etmek isteyen Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyesi yaklaşık 30 kişi, Vatan Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde toplandı.

Operasyonda ESP üyelerinin de aralarında bulunduğu kişilerin gözaltına alınmasına tepki gösteren grup, basın açıklaması yapmak istedi.

Polis, grubun emniyet müdürlüğü önünde eylem yapmasına izin vermedi. Bunun üzerine kalabalık grupla polis arasında kısa süreli arbede yaşandı. Daha sonra kalabalık, emniyet müdürlüğüne yaklaşık 100 metre uzaklıkta basın açıklaması yaptı.

ESP Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, burada yaptığı açıklamada, “Gözaltı operasyonuyla güne uyanırken çeteler halen çeşitli yerlerde dolaşıyor. Çetelere yapıldığı iddia edilen operasyonlar kamuoyunu ve halkımızı tatmin etmiyor" dedi.

Bu arada, eylem boyunca çevik kuvvet ekipleri ve bir TOMA, Vatan Caddesi üzerinde hazır bekletildi. Eylemin ardından grup dağıldı. (dha)

Gülsuyu'ndaki silahlı gruplara şafak baskını