Emniyet Müdürü gösterici arasında ilginç diyalog

Emniyet Müdürü gösterici arasında ilginç diyalog
Emniyet Müdürü gösterici arasında ilginç diyalog
Adana'daki Gezi Parkı eyleminde emniyet Müdürü, 'Sizin maaşınızı biz veriyoruz' diyn göstericiye 50 Lira uzatarak 'Benim maaşımdan senin ödediğin bu al ve dağıl' dedi.

ADANA - Atatürk Parkı'nda İstanbul Gezi Parkı protestolarına destek amacıyla bir araya gelen yaklaşık 100 kişi, Atatürk Caddesi'nden Ak Parti İl Binası'na yürümek istedi.

Kasım Gülek Köprüsü yakınlarında polislerle karşı karşıya gelen göstericiler polisin tüm uyarılarına rağmen dağılmadı.

Bu arada İl Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Bilgin grubun dağılması için eylemcilerle konuşmaya gitti. Burada eylemciler 'Sizin maaşınızı biz veriyoruz' diye bağırınca, İsmail Bilgin cebinden çıkardığı 50 Lirayı eylemciye uzattı ve 'Benim maaşımdan senin ödediğin bu al ve dağıl' dedi. Önce parayı alan eylemci, basın mensuplarının görüntülediğini görünce parayı yere attı. Bu olayın ardından son uyarıları yapan polis'e zaman zaman taş atıldı. Tüm uyarılara rağmen dağılmayan eylemciler polis tazyikli su ile müdahale etti. Yaklaşık 10 dakika süren müdahale sonrası göstericiler ara sokaklara kaçarak dağıldı.

DHA - Çilem ANITKAN


  http://www.radikal.com.tr/113660111366015

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu ilk değil.. - corpus iuris civilis

  Hatırlarsınız devletin bakanı da daha önce kanser bir kıza benzer muamele yapılmıştı. Düşünce yapıları böyle işliyor , şaşırmamak lazım.

  bu diyalogdan çıkan sonuç: "buradaki polisler faşist ve sadist" - lgnmimarlik

  polis diyor ki:"ben sizi döveceğim ve fena döveceğim; yanlış da anlama emir kulu olduğumdan da değil bu". Yani daha önce video paylaşımlarında görülen polislerin dediği "maaşımı sen verecek misin, kimse burada olmak istemiyor, ama mecburuz" lafını yalanlıyor.

  işte mesele de bu tavır.. - ozgunbaskan

  al 50 lira, benim maaşımda ki senin payın! İşte sıkıntılı tavır, tabii başbakan kendine göre memur yetiştiriyor o ne yapsın o da haklı.. Kamera önünde göstericiyle al paranı geyikleri, Ankara Kızılay AVM'den nazik gözaltılar hatta su ister misiniz diye sormalar, küstahça para uzatacağınıza ara sokaklarda ki terörünüzü izah edin önce..

  Karşılıklı hatalar. - brandywine06

  Bu maaşını ben veriyorum lafı çok itici. Herkes vergi verdiğine göre, herkes birbirinin maaşını veriyor. Ama cebinden para çıkarmak da aynı derecede itici bir davranış. Orada adamı eşek sudan gelene kadar döverler sen ne demek istiyorsun diye! Özellikle sağlık hizmeti sunanlar bu lafı çok duyuyoruz. Çünkü hükümet insanlara öyle bir hava basıyor ki, hastalar doktorların kendilerine kırmızı halı sermesini bekliyor. Ama maalesef o kırmızı halıyı istemediğimizden değil, hükümetin tüm aşırı söylemlerine karşın elimizde öyle bir halı olmadığından seremiyoruz! Yani bu anlamsız laf artık kullanımdan çıkmalı.

  Polise Bak! - user1107643

  Hayir, oradaki herkese 50'ser kagit vermesi lazimdi polisin. Öyle kolayca pacayi siyirmak olsaydi... Kabadayi!