Emniyet Müdürü: Zor yoktur, imkansız zaman alır

Emniyet Müdürü: Zor yoktur, imkansız zaman alır
Emniyet Müdürü: Zor yoktur, imkansız zaman alır
Çukurova Üniversitesi'nde öğrencilere seslenen Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Üniversiteye polislerin girmesini eleştirerek "Bana göre zor yoktur, imkansız ise sadece zaman alır" dedi.

ADANA - Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi'nce düzenlenen 'Güvenli Kent, Güvenli Üniversite' konulu konferansa katılan Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, konuşmasına Mahatma Gandhi'nin mezar taşında yazılı olan ve 7 ölümcül günah olarak nitelendirdiği, 'İlkesiz siyaset, emeksiz zenginlik, vicdansız haz, niteliksiz bilgi, ahlaksız ticaret, insaniyetsiz bilim, özverisiz ibadet' şeklindeki yaşam felsefesini hatırlatarak başladı.

Üniversitelerin araştırmalar yapıp, yetiştirdikleri kaliteli nesillerle ülkenin ilerlemesi adına çalışmalar yaptığını vurgulayan Gürkan, "Üniversiteler toplumda sinerji yaratan, hayal gücünün, sosyal ve ekonomik değişimin merkezleridir. Ekonomik alanda sundukları araştırma altyapısı ve beyin gücü ile bir kalkınma odağı ve firmalar için bir cazibe ortamı meydana getirmektir. Hatta üniversitelerimiz, içinde bulundukları kentleri, bölgeleri canlandırabilen kilit kurumlardır. Geleceğin Türkiye 'sini oluşturacak siz gençler, her alanda bilimsel çalışmalar yaparak ülkemizin gelecek yüzyıllara her yönüyle hazır olmasını sağlamakta, her bireyin yönetime katılmasına imkan veren çalışmalarınızla takdirlerimizi kazanmaktasınız" dedi.

HUZURU SAĞLAMAK ZORUNDAYIZ
Toplumdaki her birimin ayrı bir sorumluluğu ve görevi bulunduğunu, üniversitelerin de bilim yuvası olduğunu anlatan Gürkan, polis olarak kendilerinin de huzur, güvenlik ve asayişi sağlamak zorunda olduklarını kaydetti.

Üniversite kampusu ve il genelinde toplumsal hayatın düzen ve huzuru görev yaptıklarını dile getiren Gürkan, "Bizler görevi yaparken bir annenin evladına yaklaştığı şefkat duygusuyla yaklaşıp, o derece hassas davranmaya çalışıyoruz. Sizler farklı şehirlerden gelmiş, bu kente, bu bilim yuvasına emanet edilmiş insanlarsınız. Özellikle resmi üniformalı arkadaşlarımızı kampus alanına sokmamaya çalışıyoruz. Güvenli yer, özgürlüklerin de güvende olduğuna inanılan yerdir" diye konuştu.

Farklılıkların zenginlik getireceğini, kolay olmasa da kapalı toplum psikolojisinin aşılması adına bir fırsat olacağını, imkanların sınırını görebilmek adına imkansızı denemek gerektiğini de vurgulayan Gürkan, “Bana göre zor yoktur, imkansız ise sadece zaman alır. Üniversiteler, farklılıkların zenginlik olduğu, fikirlerin tartışıldığı, her kesimin yasalar çerçevesinde şiddet ve ayrımcılığa pirim vermeden düşüncelerini özgün bir biçimde ifade ettiği demokratik zeminlerdir" dedi.

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Gürkan'a Öğrenci Konseyi Başkanı Ahmet Serdar Tat, 'Fahri Üyelik' şilti ve plaket verdi.

DHA - Fatih KARAÇALI


  http://www.radikal.com.tr/112687811268785

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Aha da böyledir.. - evetisyan06

  İyi de desen bu solcular yine düşmanca eleştirir kötü de desen aynı kinle eleştirirler.. Yani dertleri karşıdakinin iyi veya kötü söylemesi veya yapması etmesi değildir. Tek dertleri içlerindeki düşmanlığı kusmaktır. Görünür olduğun anda ne dediğine umursamadan başlarlar saldırıya çünkü karşıtlarını görmeye tahammül edemeyecek kadar faşisttirler.. Kendileri faşist oldukları için durmadan başkalarını faşistlikle suçlarlar suç bastırmak için. Ne diyelim Allah ıslah etsin ve Tayyip'in dediği gibi " İyilik yap denize at, balık bilmezse Halık bilir" Onlar hak etse dahi onların hak ettiği ölçüde kötü ve onlar gibi faşist olmaya değmez.. Polis müdürü gayet mantıklı, güzel ve ölçülü konuşmuş. Emniyette böyle personelin artması dileğiyle..

  Misyoner! - alevbulentay2

  Emniyet müdürünün bana göre ile başladığı "zor yoktur, imkansız ise sadece zaman alır" sözü incil'den alıntıdır. aslı "Zoru başarırız imkansız zaman alır"

  Yeni Polis Tipi - evetisyan06

  Son yıllarda polis teşkilatı gerçekten değişti. Onbinlerce genç üniversite mezunu polis var bunlar teşkilatın yüzünü değiştiriyor. Oturup konuştuğun zaman eski polislere göre daha donanımlılar, hem polislik hem yargıçlık yapmaya meraklı değiller. Zamanla daha iyi olur umarım. Tek mahzuru var cemaatin etkin olması Onu da Tayyip Erdoğan zamanla kırabilir inşallah. Tabi burada hemen polisi eleştirecek solcu arkadaşlar, bunlar laf gerçekte polis hiç de böyle değil falan diyecekler. Ama adam demiş zaten açıkça şiddete başvurmadan özgürce her fikri ifade etmek.. Bizim solcuların şiddetsiz tek bir eylemlerini görmedik. Hatta geçen gün bu radikal sayfalrında haber olarak geçmişti. Çanakkale zaferlerini anmak isteyen bir gruba anma yaptırmayız diye saldırıp ortalığı savaş alanına çeviren bir faşist sol/Kürtçü grup bir de utanmadan polisin ve üniversite yönetiminin faşistliğinden şikayet ediyordu. Elbette böyle faşistliklerin özgürlükle alakası yok.

  Farklılıklar zengiliğimiz mi? Eminmisiniz? - alevbulentay2

  Farklılıklarımız zenginliğimiz diyem emniyet müdürü! Maraş, Çorum, sivas katliamında bu mantık neredeydi? Rum katliamında bu mantık neredeydi? Felsefe dersini bu yüzden mi kaldırdınız? Cem evlerini nu yüzden mi ibadethane saymıyorsunuz?

  Üniversitemizi Kutluyorum.. - huseyin366

  Sayın emniyet müdürümüze fahri birşeyler bile vermişler.