Emniyet müdüründen Çevik Kuvvet'e: Son süreçte çok centilmendiniz

Emniyet müdüründen Çevik Kuvvet'e: Son süreçte çok centilmendiniz
Emniyet müdüründen Çevik Kuvvet'e: Son süreçte çok centilmendiniz
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde polislerle bayramlaştı. Çapkın burada yaptığı konuşmada, Çevik Kuvvet'in 'son süreç'teki müdahalelerinin 'ne kadar etkin ve centilmence' olduğunun görüldüğünü söyledi.

İSTANBULİstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Bayrampaşa'daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde personelle bayramlaştı.

Tören mangasını selamladıktan sonra yemekhanede Çevik Kuvvet personeliyle bir araya gelen Vali Mutlu ve Emniyet Müdürü Çapkın, personelin Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Vali Mutlu, hizmetlerinden dolayı güvenlik görevlilerinin üzerinde milletin duası olduğunu vurgulayarak, " Bugün Ramazan Bayramı vesilesiyle bir araya geldik. Hepinizin bayramını kutluyorum. Halkın huzurunu sağlamak için gerektiğinde canınızı feda ediyorsunuz. Sizlerin vesilesiyle şehit ve gazi ailelerini de selamlıyorum. Sizler bizim gözbebeğimizsiniz" diye konuştu.

İstanbul Emniyet Müdürü Çapkın da personelin ve ailelerinin bayramını kutladığını belirterek, "Çevik Kuvvet, her zaman bizim en olmazsa olmaz birliklerimizden. Hele bu son süreçte Çevik Kuvvet'in ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Demokrasiye ve rejime karşı yapılan müdahalelere ekiplerimizin ne kadar etkin ve centilmence müdahale ettiğini ve sadece görevini yaptığını gördük. Bu fedakar çalışmanızdan dolayı tekrar sizleri kutluyorum" dedi.

Gazetecilerin, İstanbul'daki uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan ünlü isimlerin görüntülerinin basında yer almasına gösterilen tepkilerle ilgili soruları üzerine Çapkın, şunları kaydetti:

"Bizim operasyonumuz bir günde yapılan bir değil, bir yıl süren çalışmaların neticesinde gerçekleştirildi. Hukuki sürecin tamamlanmasının ardından torbacılardan başlayarak alıcılara kadar zincirleme gittik. Bu kapsamda satış yaptığı ya da uyuşturucu madde aldığı tespit edilenler operasyon sırasında gözaltına alınıyor. Bunlar sanatçı da olabilir, esnaf da olabilir, bizim için fark etmez. Son operasyonda gözaltına alınanlar arasında sanatçılar da vardı. Bunların basında teşhir edilmesi bizim bileceğimiz bir şey değil. Bu, siz basın mensuplarıyla alakalı. Biz işimizi yaparız."

Bayramlaşma törenine, İstanbul İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Mehmet Atar ve Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen de katıldı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ndeki bayramlaşmanın ardından Zeytinburnu'ndaki Polis Eğitim ve Kongre Merkezi'ne geçen Vali Mutlu ve Emniyet Müdürü Çapkın, burada da diğer şubelerde görev yapan personel ve aileleriyle bayramlaştı.


HALİL DEMİR / AA


  http://www.radikal.com.tr/1145529114552911

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  CAPKIN CIKMAZ SOKAKTA - Equalizer001

  Çapkın "Sanatçıların teşhir edilmesi bizim bileceğimiz bir şey değil" demis. Zanlilari gazetecilerden korumak sizin isiniz degilse, torbacilari nasil koruyorsunuz? Ellerine kepelce takilanlariniz arasinda Torbacilar neden yok? Neden gazeteciler bu torbacilarin resimlerini cekemiyorlar? Siz hic buyuk uyusturucu Baronlarinin teshir edildigine sahit oldunuz mu? Adalet dagitiminda gucsuz zanlilarin mahkemeye cikarilip suclu bulunmadan once halka teshir edilmesi kadar adaletsiz bir davranis olmaz.

  Aciklamasi - KronosOlympos

  Simdi ben bunu tercume edeyim;Bugun Ramazan Bayrami vesilesiyle bir araya geldik (Bayram dolayisiyla mesaj verme sansimiz dogdu) Halkin huzurunu saglamak icin gerektiginde caninizi veriyorsunuz (Gerektiginde millet caniniza kastetmis gibi davranip, can almaktan cekinmiyorsunuz) Sizler bizim gozbebegimizsiniz (Sizler bizim hukumdarligimizin sigortasisiniz) Demokrasi ve rejime karsi yapilan mudahalelere ekiplerimizin ne kadar centilmence mudahale ettigini ve sadece gorevini yaptigini gorduk (Bu kismi en can alici kismidir, zira her ibare kendi basina bir kapital ve Devletin mentalisini aciga vurmaktadir; Demokrasi ve rejime karsi yapilan mudahale -halkin yasal protesto hakkindan bahsediyor, Ekiplerin etkin ve centilmence mudahalesi, Etkin oldugundan kuskumuz yok, centilmenligi de oyle, oyle oldugu icin 5 insan öldü, gozler cikarildi, bacaklar, kollar kirildi. Sadece görevini yaptigini gormüs - gorevi protesto eden halkini öldürüp, kafa travmalari gecirten bir kolluk gucunden bahsediyoruz. Ama bunlar normal, hep normal. 35 gencecik insanini bombalattirdiktan sonra TSK'sini hemen kutlayan Basbakanin oldugu yerde Valinin karizmasi da iste buna yetmis.

  Öldürmenin centilmenligi - Ari Zerdüst

  Öldüren centilmenden sayilsaydi dünya kiralik katilerin yurdu olurdu? Yoksa niyetiniz bunu mu gerceklestirmek?

  BEN UTANÇ DUYUYORUM - pispor

  beş genç insan katledildi onlarcasının gözleri kör edildi sakat bırakıldı binlercesi yaralayan bu kurum için utanç duyuyorum bunlar halkın ezilenin çocukları olamaz çünkü bunlar zalimlerin yanında zalimlerin emrinde

  Dogrudur - sarkis232

  Olen cocuk sizin cocugunuz, cikan goz sizin gozunuz degilse olan her sey kibarca, centilmence olup bitmistir! Gelsin oduller!

  Bayram sekeri - Ergun Tok

  ERDOGAN: Bu kardeslik bayraminda hatirlaman gereken yegane hakikat sudur; "Sen butun Turkiyenin Basvekilisin, sadece ya menfaatleri icin ya da seni hakikaten sevenlerin Basvekili degilsin. Herkese saldirmayi, cezalandirma icgudunu birak bu bayramda ve herkesi hos tut. Belki bu tutumun sana da halka da rahatlik verir ve diger gunlerde de devam etmeye karar verirsin"

  istanbulun ortasında insanlar ayaklarından vuruluyor - demlicay2011

  adamın dediğine bak. kargalar bile güler. diyecek çok şey var ama bunlar laftan anlamaz ve alınmazlar. alman mersedesine binsinler yeter. lüksünü batsın.