Emniyet önünde otobüsleri arızalanan 174 kaçak yakalandı

Emniyet önünde otobüsleri arızalanan 174 kaçak yakalandı
Emniyet önünde otobüsleri arızalanan 174 kaçak yakalandı
Gelibolu İlçesi'nde, peşi sıra giden iki ayrı otobüsten biri emniyet önünde, arabalı vapur kuyruğunda arıza yaptı. Kuyrukta huysuzlanan sürücülerin korna çalması üzerine kontrole gelen polis, fark ettiği iki ayrı otobüsteki Suriye ve Afganistan uyruklu 174 kişiyi yakaladı. Olayla ilgili iki otobüs şoförü ise gözaltına alındı.

RADİKAL- Yasa dışı yollarla Yunan adalarına geçmeye çalışan, çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan Afganistan ve Suriye uyruklu 174 kişi, İstanbul 'dan iki ayrı otobüse binerek Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi'ne doğru yola çıktı. Lapseki'ye geçmek için Gelibolu'dan arabalı vapura binmeye çalışan otobüsler, burada araç kuyruğuna yakalandı.

KORNA SESLERİ ELE VERDİ

Kuyruğun ilerlemeye başladığı anlarda emniyet önüne kadar gelen kaçak otobüslerinden biri arızalandı. Otobüsün arkasındaki sürücülerin bir süre korna çalması üzerine polis kontrole geldi. Fark edilen iki otobüsteki 174 kaçak, yakalandı. Olayla ilgili otobüslerin şoförleri gözaltına alındı.

Emniyete götürülen ve yiyecek ile içecek ikramında bulunulan kaçaklardan Suriye uyruklu olan 89 kişi serbest bırakıldı. Afgan kaçaklar ise sınır dışı edilmek üzere Ayvacık'taki Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

(DHA)