Emniyet: Personel çok kırgın

Emniyet: Personel çok kırgın
Emniyet: Personel çok kırgın
Emniyet Genel Müdürlüğü CHP'li Levent Gök'ün Kızılay'daki olaylar sırasında polise küfürlü ifadeler kullanmasının personeli çok kırdığını açıkladı.

ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, emniyet teşkilatının görevlerini hukuk kurallarına ve tarafsızlık ilkesine bağlı kalarak en iyi şekilde yürütme çabasında olduğu söylendi.

Polisin, kanunların uygulayıcısı olarak kimi zaman vatandaşla karşı karşıya kalabildiği anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ancak personelimiz, her zaman profesyonelliğini koruyarak, hiçbir kitle, grup veya partinin değil tüm vatandaşımızın polisi olarak görev yapmaya devam edecektir. Daha önce de CHP Milletvekili Levent Gök’ün polisimize, bulunduğu makama yakışmayan şekildeki hakareti ve Gezi olayları süresince yapılan açıklamalar herkesin ihtiyaç duyduğu güvenlik hizmetini sunan personelimizi derinden incitmektedir. CHP milletvekili Süheyl Batum’un da teşkilatımıza yönelik hakareti milletvekili sıfatına ve bilim adamı unvanına yakışmamaktadır.

Söz konusu milletvekillerinin, edep dışı, çirkin ve seviyesiz beyanlarını teşkilat mensupları olarak nefretle kınıyor ve bu sorumsuz davranışlarının adli merciler nezdinde takipçisi olacağımızı belirtiyoruz. Bu talihsiz beyanatlara rağmen, milletin ve dolayısıyla da polisimizin vekili olanların, daha duyarlı davranmaları gerektiğine olan inancımızı korumaktayız." 


CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara Kızılay'daki Gezi Parkı gösterileri sırasında müdahalelerde polise sinirlenerek küfürlü ifadeler kullanmış daha sonra bir açıklama yaparak özür dilemişti. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/1136987113698720

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Emniyet buyurmuş ki - serdengectiali

  "hukuk kurallarına ve tarafsızlık ilkesine bağlı kalarak.." yapmışlar her şeyi, Allah korumuş gençleri, ya bir de bağlı kalmayarak yapsalardı!

  Izmir - aslanbaytur

  Bi youtube girip Izmir de yaptiklariniza bakip ozurdileseniz nolur. Insanlik disi seyleri yapin ondan sonrada birisi laf soyleyince kirilin. Ayip ediyorsunuz COK AYIP

  şaka diyin nolur - alptekin-h

  kırgın derken?

  kirik kalp - politic

  Vucudumuzda kirilmadik kemik birakmadiniz yetmedi gozlerimizi cikardiniz yetmedi arkadaslarimizi oldurdunuz...vucuttaki kiriklar iyilesir onun caresi var,lakin siz polisler bizim kalbimizi kirdiniz.annem der ki kirik kalp bayat ekmek gibidir bir kirildi mi birdaha yapismaz..bilmem anlatabildim mi sayin polis ve sevgili basbakan..

  !!!!!!! - l.günebakan

  Biri bana yukarıdaki yazının hangi nedenlerle haber niteliği taşıdığını söylesin. Alternatif bir haber alma kanalı olduğunu düşündüğü için Radikal okuyan insanlara atılan olta, başka bir şey değil. ve Radikal bunu hep yapıyor.

  kınayın. - taarene

  Onlar da sizin insanlık dışı tavırlarınızı,zembereğinden boşanmış şiddetinize tanık olan herkesin içinden geçenlerin en hafifiyle kınamıştı. Ama ne olursa olsun nefretle kınamanızı gerçekten tebrik ediyorum çünkü nefret konusunda kolluk gerçekten istikrarlı bir tablo çiziyor.

  ethem? - frust

  ethem sarısülük'te kurşuna kafa attığı için çok üzgünmüş. hepinizden ayrı ayrı özür diliyor.