Emniyet: Personel çok kırgın

Emniyet: Personel çok kırgın
Emniyet: Personel çok kırgın
Emniyet Genel Müdürlüğü CHP'li Levent Gök'ün Kızılay'daki olaylar sırasında polise küfürlü ifadeler kullanmasının personeli çok kırdığını açıkladı.

ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, emniyet teşkilatının görevlerini hukuk kurallarına ve tarafsızlık ilkesine bağlı kalarak en iyi şekilde yürütme çabasında olduğu söylendi.

Polisin, kanunların uygulayıcısı olarak kimi zaman vatandaşla karşı karşıya kalabildiği anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ancak personelimiz, her zaman profesyonelliğini koruyarak, hiçbir kitle, grup veya partinin değil tüm vatandaşımızın polisi olarak görev yapmaya devam edecektir. Daha önce de CHP Milletvekili Levent Gök’ün polisimize, bulunduğu makama yakışmayan şekildeki hakareti ve Gezi olayları süresince yapılan açıklamalar herkesin ihtiyaç duyduğu güvenlik hizmetini sunan personelimizi derinden incitmektedir. CHP milletvekili Süheyl Batum’un da teşkilatımıza yönelik hakareti milletvekili sıfatına ve bilim adamı unvanına yakışmamaktadır.

Söz konusu milletvekillerinin, edep dışı, çirkin ve seviyesiz beyanlarını teşkilat mensupları olarak nefretle kınıyor ve bu sorumsuz davranışlarının adli merciler nezdinde takipçisi olacağımızı belirtiyoruz. Bu talihsiz beyanatlara rağmen, milletin ve dolayısıyla da polisimizin vekili olanların, daha duyarlı davranmaları gerektiğine olan inancımızı korumaktayız." 


CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara Kızılay'daki Gezi Parkı gösterileri sırasında müdahalelerde polise sinirlenerek küfürlü ifadeler kullanmış daha sonra bir açıklama yaparak özür dilemişti. (AA)