Emniyet teşkilatından 'intihar eden polisler' açıklaması

Emniyet teşkilatından 'intihar eden polisler' açıklaması
Emniyet teşkilatından 'intihar eden polisler' açıklaması
Emniyet Genel Müdürlüğü, intihar eden polislere ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

ANKARA - Genel Müdürlük Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı basın yayın organlarında, "sözde emniyet sendikasının teşkilatımızdan çıkarılmış olan sözde başkanı" tarafından, teşkilatla ilgili asılsız beyanatlarda bulunulduğu belirtildi.

Kamuoyunu yanıltıcı ve personelin moralini bozan yalan beyanlara itibar edilmemesi istenen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

" Gezi Parkı olayları nedeniyle hiçbir personelimiz intihar etmedi. Son iki hafta içinde ailevi sebeplerden 2, psikolojik rahatsızlıktan 1 ve kardeşinin polis okuluna giriş sınavını kaybetmesinden dolayı 1 polis memuru olmak üzere 4 personelimizin intihar etti."(AA)


  http://www.radikal.com.tr/113698811369885

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  direnyorum - dynamicdesign

  Madem olaylar ile tamamen alakasız, olaylar başlamadan önceki hafta kaç polis intihar etmişti? Olaylarla alakasız ise bu olay sürekli oluyor demektir ve başka bir çözüm bulmak gerekir polis çalışanları için, eğer bir önceki hafta kimse intihar etmediyse olaylar ile tamamen alakasız diyebileceğimizi sanmıyorum.

  ilginç - emr-91

  kardeşi polis okulunu kazanamadı diye neden abisi intihar ediyor ki? öyle bir şey olsa kardeşi intihar eder(illa ki biri intihar edecekse)

  Huylu Huyundan Vazgeçmez.. - evet_isyan06

  Bu basın değil mi 60 yıl Adnan Menderes gençleri kıymak makinasından geçiriyor, yüzlerce genci öldürüp Konya Yol'na gömdü diye haber yapan? Böyle haberlerle üniversite gençliğini kışkırtıp sokaklara döken? Bu düşünme, mantık, muhakeme yeteneğinden nasipsiz solcular değil mi bu haberlere ,inanan? Bu yalanı, iftirayı, namertliği ilke edinmiş sözde aydın, gazeteci, üniversite hocaları değil mi bu yalanları ve yalancıları alkışlayıp arkasında saf tutan? E torunları da onların izinden gidiyor.. Yalancıların torunları yalana devam ediyor, halka cahil diyen mantık ve irfan fukarası sözde aydın, kültürlü kesim de benzer yalanlara inanmaya devam ediyor.. Yani 60 yıldır değişen bir şey yok; hala sandıkta yenemediğini yelen ve iftirayla yemeye çalışanlar var.. Halkın muhakeme ve sağduyusunun çeyreği yok bu sözde kültürlü, aydın kesimde. Allah akıl fikir versin ne diyek..

  E normalmiş o zaman - sks222

  Sayı 6 değil 4 müş. Kardeşinin sınav sonucuna falan üzülenler o da. E herşey normalmiş.

  Gerçeği "yansıtmak" - ozymandias

  Evet, gerçekten de geçen gün bu polislerin intihar nedenleri yayınlandı ve hiçbirinin olaylar nedeniyle intihar etmediği ortaya çıktı. Ancak, sendikanın vurgulamaya çalıştığı durum aslında başkaydı. Polislerin çalışma şartlarının ne kadar kötü olduğu, Başbakanın "benim polisim" diye kendine mal ettiği teşkilatın aslında ne kadar sahipsiz olduğuydu. Öte yandan, bu "gerçeği yansıtmayan" haber, Başbakanın 2.8 milyar ağaç diktik yalanının yanında (bu kadar ağaç Türkiye'nin iki katı büyüklüğünde bir ülkenin tamamını kaplıyor hesaplamalara göre) bu haber devede kulak kalır.