Emniyet uyarılmış

Mardinkapı'daki polis noktasına önceki gece teröristler tarafından bombalı ve otomatik silahlarla düzenlenen saldırıda bir bekçi ölürken, polise saldırı olacağına dair istihbaratlar alındığı öğrenildi.

DİYARBAKIR - Mardinkapı'daki polis noktasına önceki gece teröristler tarafından bombalı ve otomatik silahlarla düzenlenen saldırıda bir bekçi ölürken, polise saldırı olacağına dair istihbaratlar alındığı öğrenildi.
Polis noktasına saat 21.45 sıralarında iki kişi oldukları sanılan teröristlerce önce otomatik silahlarla ateş edildi, ardından el bombası atıldı. Saldırıda bekçi Abbas Yoldaş öldü, polis Adnan Almas ile olay yerinden geçen Sur Belediyesi Başkanvekili Ali Rıza Çiçekli yaralandı. Operasyon yapan güvenlik güçlerine, aynı bölgede sabaha karşı da ateş açıldı, bir komiser yaralandı.
Bu arada istihbarat birimlerinin, 22 Temmuz günü il emniyet müdürlüklerine saldırı uyarısında bulunduğu da ortaya çıktı. 'Gizli' ibareli yazıda,
'Diyarbakır'da polise saldırı düzenleneceği' uyarısı yer alıyor. Türkiye'ye Kuzey Irak'tan ikisi kadın üç 'canlı bomba'nın giriş yaptığı da elde edilen istihbarat bilgileri arasında.