Emniyet: Uyumuyoruz

Polis, yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Alaattin Çakıcı'nın yurtdışına kaçışına ilişkin ihmal suçlamasını kabul etmedi.

ANKARA - Polis, yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Alaattin Çakıcı'nın yurtdışına kaçışına ilişkin ihmal suçlamasını kabul etmedi. Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Ramazan Er, dün düzenlediği basın toplantısında Çakıcı ve Haluk Kırcı'nın birlikte kaçtıklarına ilişkin ellerinde bir bilgi bulunmadığını söyledi.
Er, şöyle konuştu: "Resmi kayıtlarımıza göre, şu ana kadar Çakıcı adına düzenlenmiş herhangi bir pasaport bulunmamaktadır. Yani elinde kendi adına düzenlenmiş pasaport yoktur. Ayrıca Çakıcı'yla ilgili İstanbul DGM'nin yurtdışına çıkış yasağı bulunmaktadır. Pasaportu olmayan birinin yasal yollardan yurtdışına çıkması mümkün değildir. Ama illegal yollarla yurtdışına çıkışı söz konusu olabilir. Çıkmış olabilir veya olmayabilir."
Çakıcı gibi isimlerin polisçe sürekli izlendiği anımsatılan Er'e, "Buna rağmen polis Çakıcı'yı neden yakalayamadı, tabir caizse polis uyudu mu?" sorusu yöneltildi. Er, bu soruya, "Polis uyumaz. Olayı takip ediyor, peşinde" yanıtını verdi. Çakıcı'nın yakalanabilmesi için yurtdışı kaynaklarla irtibat kurduklarını ve gerekeni yaptıklarını belirten Er, Çakıcı'nın Haluk Kırcı'yla birlikte kaçtıklarına dair bir duyum almadıklarını da söyledi.
Bodrum'da operasyon
Bu arada Alaattin Çakıcı'nın Bodrum'da saklandığı ihbarı üzerine geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Muğla Emniyet Müdürlüğü, Çakıcı'nın iddia edildiği gibi Yunan adalarına kaçmadığı, Bodrum'da saklandığı ihbarını aldı. Bunun üzerine Bodrum ve çevresinde tüm koylar polis ve jandarma tarafından didik didik edildi. Sahil Güvenlik 1 No'lu botu denizden, helikopteri de havadan arama çalışmalarına katıldı.