Emniyet: Uyuşturucu rakamları abartılı

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, 'kolejde uyuşturucu partisi' iddialarıyla ilgili olarak inceleme yapıldığını belirterek, uyuşturucuyla mücadelede 'olayların abartılarak ve...

ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, 'kolejde uyuşturucu partisi' iddialarıyla ilgili olarak inceleme yapıldığını belirterek, uyuşturucuyla mücadelede 'olayların abartılarak ve paniğe neden olacak şekilde verilmemesi gerektiğini' söyledi.
Çalışkan dün haftalık basın toplantısında, Star TV'de yayımlanan 'okul tuvaletinde uyuşturucu kullanımı' görüntülerle ilgili soruları yanıtlarken, uyuşturucu bağımlılığıyla mücadeleye toplumun her kesiminin katılması gerektiğini ifade etti. Çalışkan, "Arkadaşlarımız görüntülerle ilgili kimlik tespiti çalışması yapıyor" diye konuştu. Çalışkan, bir süre önce Yeşilay tarafından hazırlanan bir raporda 'bağımlı sayısının 7 milyon civarında olduğu' ifadesinin yer aldığını, bunun söz konusu olamayacağını belirterek, geçen yıl tüm operasyonlarda yakalanan kaçakçı ve bağımlı sayısının 17 bin olduğunu ifade etti. Çalışkan, kullanım suçunu içeren rakamların ise 3-5 bin arasında olabileceğini vurguladı.
TED'den açıklama: Görüntüler inceleniyor
TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kurulu da yaptığı yazılı açıklamada 'derhal inceleme başlatıldığı' belirtildi. Açıklamada, "Görüntülerin detaylı olarak incelenmesiyle gerekli açıklama yapılacak" denildi.