Emniyet ve hakim savcı lojmanlarına roketatarlı saldırı

Emniyet ve hakim savcı lojmanlarına roketatarlı saldırı
Emniyet ve hakim savcı lojmanlarına roketatarlı saldırı
Elazığ'ın Karakoçan İlçesi'nde, emniyet personelinin kaldığı lojmanlara, akşam saatlerinde PKK'lılar tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ölen ve yaralanan olmadı. Tunceli'de de Ovacık İlçesi'nde, hakim ve savcıların kaldığı lojmanlara akşam saatlerinde roketatarlı saldırı gerçekleştirildi.

RADİKAL- Elazığ'ın Karakoçan İlçe Emniyet Müdürlüğü personelinin kaldığı lojmanlara, akşam saat 21.00 sıralarında PKK 'lılarca roketatarlı saldırı düzenlendi. Güvenlik güçlerinin de anında karşılık vermesi üzerine kısa süreli çatışma yaşandı. Yoğun ateş altında kalan PKK'lılar, karanlıktan yararlanarak ormanlık alana kaçtı.

Saldırıda ölen yada yaralanan olmazken, kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatıldı.

OVACIK'TA HAKİM-SAVCI LOJMANLARI HEDEF ALINDI

Tunceli'de de Ovacık'ta hakim ve savcı lojmanlarına roketatarlı saldırı düzenlendi. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine kaçan PKK'lı etkisiz hale getirmek için operasyon başlatıldı. Adliye lojmanlarının karşısında bulunan binaların içerisine sızan ve sayıları belirlenemeyen bir grup PKK'lı terörist, hakim ve savcıların kaldığı lojmana 2 roket attı. Roketlerden biri lojman girişindeki tel örgülere, diğeri de lojmanın dış cephe duvarına isabet edip infilak etti. Olayda ölen yada yaralanan olmazken, lojmanda nöbet tutan güvenlik güçleri, roketin atıldığı bölgeyi yoğun ateş altına aldı. PKK'lılar, gece karanlığından da yararlanıp ormanlık alana kaçtı. PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için ilçede operasyon başlatıldı.

3 YIL ÖNCE CUMHURİYET SAVCISI ŞEHİT OLMUŞTU

Roketli saldırı yapılan aynı lojmanda 19 Eylül 2012 tarihinde PKK'lı teröristlerin düzenlediği suikastte Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun, ağır yaralanmıştı. Savcı Uzun, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Elazığ’daki hastanede 20 Eylül tarihinde şehit olmuştu.

(DHA)