Emniyet'in Güney'in ifadesinden haberi yokmuş!

Emniyet'in Güney'in ifadesinden haberi yokmuş!
Emniyet'in Güney'in ifadesinden haberi yokmuş!
Polis, mahkemeye gönedrdiği raporda 12 Haziran 2007'ye kadar Ergenekon örgütünü bilmediğini açıkladı

 

İSTANBUL - Ergenekon davasına bakan mahkeme heyeti, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün Kocaeli’nde görevli olduğu tarihler içerisinde 4 tane faili meçhul olay tespit edildiğini ilettiğini bildirdi.
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, dosyaya konulan cevabi yazıları okudu. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığından gönderilen yazıda, emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün Kocaeli’nde görevli olduğu tarihler içinde, 4 tane faili meçhul olayın tespit edildiğinin bildirildiğini belirten Şengün, Murat Baysal, Remziye Kurnaz, Hüseyin Oruç ve Hasan Doğan’ın ölümlerinin "faili meçhul" olarak kayda geçtiğini söyledi.
Şengün, Başbakanlık Teftiş Kurulu ve TBMM Meclis Araştırma Komisyonu'nun, Susurluk’a ilişkin raporlarının da mahkemeye ulaştığını belirtti. Köksal Şengün, Başbakanlık Teftiş Kurulunun raporu gönderirken kendilerinde başka bir nüsha ve ek olmadığını bildirdiğini de kaydetti.
Emniyet Genel Müdürlüğünden mahkemeye gönderilen yazıda da, 12 Haziran 2007’ye kadar "Ergenekon" örgütü bilinmediği için bu tarihe kadar yapılan eylemlerin, bu örgütle anlamlandırılamadığı bildirildi. Yine aynı kurumdan gelen yazıda, "Tuncay Güney’in 2001’de Emniyet'teki mülakatına ilişkin kasetin de kendilerine bildirilmediği" kaydedildi.(aa)