Emniyette 'atama' depremi: Ramazan Akyürek de gitti

Emniyette 'atama' depremi:  Ramazan Akyürek de gitti
Emniyette 'atama' depremi:  Ramazan Akyürek de gitti

ANKARA - Bazı bakanların çocuklarının da aralarında bulunduğu ‘rüşvet ve yolsuzluk’ iddialarıyla ilgili operasyonun başlamasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü’nde kritik önemdeki hemen hemen tüm daire başkanları değiştirildi. KOM Daire Başkanı Mehmet Yeşilkaya ve Terörle Mücadele Daire Başkanı Cihangir Çelik, en dikkat çeken görevden almalar oldu. Hrant Dink cinayetinde ihmal ve kusuru bulunduğu iddialarına rağmen uzun süre İstihbarat Daire Başkanlığı görevini yürüte sonrasında ise Teftiş Kurulu Başkanlığı’na atanan Ramazan Akyürek de giden isimlerden. Akyürek’in yerine Necmettin Emre getirildi. 

Tuncel: Dink cinayeti Akyürek çetesinin işi

Yavuzdemir: Emniyet bilgi verse Dink ölmezdi


Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı kadrosunda başmüfettiş olarak görevli 1. Sınıf Emniyet Müdürü Musa Tiyek Özel Güvenlik Dairesi Başkanlı’ğına, Özel Güvenlik Dairesi Başkanı 1.Sınıf Emniyet Müdürü Hacı Yusuf Karababa, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı’na getirildi. Teftiş Kurulu Başkanlığı kadrosunda başmüfettiş olarak görevli 1. Sınıf Emniyet Müdürlerinden Seyithan Bulu Siber Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı’na, Ünal Acar Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı’na, Battal Gazi Örümcek Asayiş Dairesi Başkanlığı’na, Arif Çankal Güvenlik Dairesi Başkanlığı’na, Kemal Pelit Kriminal Dairesi Başkanlığı’na, Ahmet Karacabey Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı’na, Ahmet Kemal Yüzgüleç Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı’na, Murat Kocak Haberleşme Dairesi Başkanlığına, Hasan Adak İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığına, İdris Karabörk Arşiv ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı’na atandı. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı kadrosunda Merkez Emniyet Müdürü olarak görevli 1.Sınıf Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Koruma Dairesi Başkanı oldu.

Ankara’da 3 isim gitti

Ankara’da da Terörle Mücadeleden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Lokman Kırcılı, Organize ve Siber Suçlardan Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Pala, Mali Suçlar ve Kaçakçılıktan Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Öztürk görevden alındı.