Emniyet'te bir ay için atama

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun onayıyla dün görevinden alınarak APK uzmanı yapıldı. Arslan'ın yerine, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı iken...

ANKARA - Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun onayıyla dün görevinden alınarak APK uzmanı yapıldı. Arslan'ın yerine, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı iken Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne atanan ve açtığı dava sonucu idari yargıdan 'göreve iade' kararı alan Abdullah Bolcu getirildi. Bolcu'nun gelecek ay emekli olacağı öğrenildi.
Emniyet'te hareket, AKP'nin, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Feyzullah Arslan'ı Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne atamasıyla başlamıştı. Arslan, Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevinin yeni statüsüyle eşit olmadığı gerekçesiyle dava açmış, idari yargı da eski görevine iade kararı vermişti. AKP, bu kez de Abdullah Bolcu'yu Gaziantep'e kaydırmış; Feyzullah Arslan'ı da Bolcu'nun yerine atamıştı. Bu kez Bolcu dava açmış ve 'eski görevine iade' kararı almıştı. Emin Arslan'ın Genel Müdür Yardımcılığı'ndan alınmasına bu son karar gerekçe gösterildi. Arslan'ın ataması 'geçici' olarak yapıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7653287653280

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.