Emniyette güvenlik alarmı

Harant Dink'in öldürülmesinin ardından İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun talimatıyla tüm emniyet birimlerindeki görevli polislerin izinleri kaldırıldı.

İSTANBUL - Harant Dink'in öldürülmesinin ardından İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun talimatıyla tüm emniyet birimlerindeki görevli polislerin izinleri kaldırıldı. Hollanda'da bulunan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah da temaslarını yarıda keserek dün gece saat 22.00 sıralarında İstanbul'a döndü.
Valilikte yapılan güvenlik toplantısına İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, İstanbul Emniyet Müdürvekili Süleyman Ekici ve MİT 'ten üst düzey yetkililer katıldı. Alarma geçen emniyet teşkilatı saldırganın yakalanması için metro, otobüs ve vapur iskelelerinde güvenlik önlemi aldı. Emniyet Müdürlüğü'nün Terörle Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Organize Suçlarla Mücadele, Güvenlik Şube ve Mali Şube ile diğer idari birimlerde görevli gündüz çalışan personel mesai saatinin bitiminde eve gönderilmedi. Bu birimlerde çalışma sabaha kadar sürdü.
Emniyetin Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde gece gelişebilecek olaylarda kullanılmak üzere çok sayıda polis teyakkuzda tutuldu. Bu personel daha otobüslerle Taksim ve Şişli'ye gönderildi.