Emniyet'teki basın odasına özel harekat yerleşti!

Emniyet'teki basın odasına özel harekat yerleşti!
Emniyet'teki basın odasına özel harekat yerleşti!
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün (EGM) emniyet binalarına gazeteci almama kararının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde boşaltılan basın odasına Özel Harekat Timi yerleştirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Basın Protokol Şube Müdürlüğü, 22 Aralık 2013 günü saat 03.31'de geçtiği mailde, "Genel Müdürümüzün talimatıyla, Türkiye genelinde yapılan uygulama çerçevesinde 22.12.2013 tarihi itibariyle basın mensupları Emniyet Müdürlüğü hizmet binalarına giriş yapamayacaklardır. Herhangi bir gelişme veya basın açıklaması olduğu takdirde basın mensupları davet edilecektir. Vatan ve Gayrettepe hizmet binalarında bulunan basın odasını kullanan basın mensuplarının anahtar ve giriş kartlarını teslim etmeleri rica olunur" denilmişti.

Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre, bu yasağın ardından basın mensupları Emniyet'e giremedi. Dün öğle saatlerinde basın mensupları kartlarını teslim etti ve odada bulunan eşyalarını aldı.

Basın mensuplarının eşyalarını almasından sonra İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, talimat vererek, Atatürk Havalimanı'nda bulunan Özel Harekat Timinden bir bölümünün boşaltılan basın odasına yerleştirilmesi talimatı verdi.

Basın Odası yazısı da indirilerek Özel Harekat yazısı asıldı. Başlarında bir emniyet amirinin bulunduğu 15 Özel Harekat polisi, odaya yerleşti.

Polisler, basın mensuplarının boşalttığı dolaplara da özel eşyalarını koydu. Daha önceden büyük bir operasyon olacağında ya da saldırı ihbarı alındığında merkez binaya Beşiktaş 'taki merkezi ve Atatürk Havalimanı'ndan gelen Özel Harekat Timlerinin merkez binaya kalıcı olarak yerleşmesi dikkat çekti.