Emniyet'ten atama açıklaması

Emniyet'ten atama açıklaması
Emniyet'ten atama açıklaması

İstanbul Emniye Müdürü Hüseyin Çapkın, uzun bir aradan sonra bugün Emniyet Müdürlüğü'ne geldi

Emniyet Genel Müdürlüğü, bugün bazı şube müdürlerinin görevden alınmasıyla ilgili yaptığı açıklamada 'görevi kötüye kullanma' ve 'idari gereklilik' nedenlerini ön plana çıkarırken, görevden alınan bazı müdürler hakkında soruşturma açıldığını açıkladı.

ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü, dün başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından bu sabah İstanbul ’da 5 şube müdürünün görevden alınmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, basında yer alan emniyet personelinin görev yerlerinin değiştirilmesiyle ilgili haberler üzerine şu ifadelere yer verildi:

"Bazı illerimizde emniyet personelimizin görev yerleri, haklarındaki görevi kötüye kullanma iddiaları ile ilgili soruşturmalar nedeniyle değiştirilmiş, bazı illerde ise personelimiz, idari gereklilik nedeniyle farklı yerlerde görevlendirilmişlerdir." 

DHA muhabiri Soner Hasırcıoğlu’nun edindiği bilgiye göre ise İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın 3 yardımcısı da görevden alındı.

Bursa Emniyeti'nde görevden alma


Emniyet'te deprem iddiası


25 İLDE DEĞİŞİKLİK

Vatan'ın haberine göre, Emniyet'te görevden almaların İstanbul'daki 5 şube müdürü ile sınırlı kalmayacağı iddia ediliyor. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanlıkları'nda da yeni atamalar yapılacağı sesli olarak konuşuluyor. Daire başkanlıkları dışında, il emniyet müdürlerinde de görev değişikliği bakanlıkta konuşulan başka bir konu. Bu konuşmalarda 25 ilin adı geçiyor.

İşte emniyetteki depremin perde arkası

Beş emniyet amirinin yerine jet atama

Hüseyin Çapkın makamına geldi, soruları yanıtsız bıraktı

 


  http://www.radikal.com.tr/1166858116685810

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  işine geldimi jet hızıyla görevden alırsın tabi - saruhansan

  Gezi'de Vatandaşa Kurşun sıkan polisleride jet hızıyla alsaydınız keşke. Dün Askeri Darbeden Korkuyordunuz Bugün Size Kendi Polisiniz DARBE Yaptı... Hadi Geçmiş Olsun...

  ne olduğu belli - cdemirkıran

  minare elde kılıfsız yakalandılar, acilen kılıf dikiliyor... sanırım herkes haftaya masum çıkacak bu işten...

  görev ne? - lastikordek

  bu emniyetçiler kendilerine verilen iktidarı koruma kollama yolsuzluklarını örtme görevini mi kötüye kullanmışlar. yahu sizin hırsızlarınızı bulup çıkartmışlar. sizi temizlemiş adamlar. ellerinden öpmeniz gereken adamları kızağa çekiyorsunuz. ayıp yahu

  Emniyet'ten kamuoyuna... - serseriser

  Polis hırsıza nazik, şefkatli ve bir dost gibi yaklaşmalı... Çapulcu muamelesi yapmamalı, saygı ile davranmalı... Bunlar ise yaka paça yakalayıp görevi kötüye kullanmışlar... Oysa o hırsızlar da bu vatanın evlatları... Bazen bir yetime babalık yapan, bazen garip gurebanın elinden tutan, bazen de kimsesizin sesi olan hırsızlar onlar... Evet, onlar bizim hırsızlarımız, bizim yolsuzlarımız... Ben, sen, o yok, biz varız ve dünya döndükçe son sözümüz değişmeyecek, sonsuza kadar haykıracağız... Hepimiz hırsızız!...

  kötülük - azulgabor

  kimin neyi kötüye kullandığı gün gibi ortadayken bu açıklama örtbas ve müdahele ediyoruzun ötesine geçemez.

  KABUL EDİLDİ - ETHİCAL

  Yolsuzluklar ve hırsızlıklar KANITLANDI: 24 saat içinde 5 emniyet müdürü bir savcı görevden alındı.

  Görevi kötüye mi kullanmışlar ? - enis66

  Ne yapmışlar mesela, hırsızlık mı? Görev yetkilerini görev dışında mı kullanmışlar ? Adamlar soruşturma kapsamında ellerindeki delillere göre göz altına almışlar hırsızları ama hırsız büyük olunca sığmamış tabii dosyaya.