Emniyet'ten atama açıklaması

Emniyet'ten atama açıklaması
Emniyet'ten atama açıklaması

İstanbul Emniye Müdürü Hüseyin Çapkın, uzun bir aradan sonra bugün Emniyet Müdürlüğü'ne geldi

Emniyet Genel Müdürlüğü, bugün bazı şube müdürlerinin görevden alınmasıyla ilgili yaptığı açıklamada 'görevi kötüye kullanma' ve 'idari gereklilik' nedenlerini ön plana çıkarırken, görevden alınan bazı müdürler hakkında soruşturma açıldığını açıkladı.

ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü, dün başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından bu sabah İstanbul ’da 5 şube müdürünün görevden alınmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, basında yer alan emniyet personelinin görev yerlerinin değiştirilmesiyle ilgili haberler üzerine şu ifadelere yer verildi:

"Bazı illerimizde emniyet personelimizin görev yerleri, haklarındaki görevi kötüye kullanma iddiaları ile ilgili soruşturmalar nedeniyle değiştirilmiş, bazı illerde ise personelimiz, idari gereklilik nedeniyle farklı yerlerde görevlendirilmişlerdir." 

DHA muhabiri Soner Hasırcıoğlu’nun edindiği bilgiye göre ise İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın 3 yardımcısı da görevden alındı.

Bursa Emniyeti'nde görevden alma


Emniyet'te deprem iddiası


25 İLDE DEĞİŞİKLİK

Vatan'ın haberine göre, Emniyet'te görevden almaların İstanbul'daki 5 şube müdürü ile sınırlı kalmayacağı iddia ediliyor. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanlıkları'nda da yeni atamalar yapılacağı sesli olarak konuşuluyor. Daire başkanlıkları dışında, il emniyet müdürlerinde de görev değişikliği bakanlıkta konuşulan başka bir konu. Bu konuşmalarda 25 ilin adı geçiyor.

İşte emniyetteki depremin perde arkası

Beş emniyet amirinin yerine jet atama

Hüseyin Çapkın makamına geldi, soruları yanıtsız bıraktı