Emniyet'ten basına yasak

Emniyet'ten basına yasak
Emniyet'ten basına yasak
Basın mensuplarının Emniyet Müdürlüğü hizmet binalarına girişi yasaklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamayla, Türkiye genelinde basın mensuplarının bugünden itibaren Emniyet binalarına girişlerinin yasaklandığı duyuruldu.

Yazılı açıklamada şöyle denildi:

Genel Müdürümüzün talimatıyla, Türkiye genelinde yapılan uygulama çerçevesinde 22.12.2013 tarihi itibariyle basın mensupları Emniyet Müdürlüğü hizmet binalarına giriş yapamayacaklardır.

Herhangi bir gelişme veya basın açıklaması olduğu takdirde basın mensupları davet edilecektir.

Vatan ve Gayrettepe hizmet binalarında bulunan basın odasını kullanan basın mensuplarının anahtar ve giriş kartlarını teslim etmeleri rica olunur.

DHA - Sinan BİLGİLİ


  http://www.radikal.com.tr/1167421116742110

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BASINA YASAK DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ DÜŞMANLIĞIDIR - c. uyan

  Ve diktatörlüktür basın düşmanlığı.

  tik tik tik - soner404

  biyerler de biseyler atmaya basladi...bahar a bir gezi dalgasi daha ve film kopar..hadi insallah.bu arada cok merakliydik emniyetin icindeki diyaloglari sanki :)

  engellenen basın değil, toplumun bilgi alma hakkıdır. - çıkarsız

  keyfiyet sınır tanımıyor. gizli-saklı iş çevirme, eşitsizlik bu kararlarla tırmanıyor. bakanları ve çocuklarını kurtarmak için, siyasi iktidarın yolsuzluklarının duyulmaması için yapılan bu uygulamalar, vatandaşın zararınadır.

  Emniyet'ten basına yasak hk. - runekson

  toplum içinde yaşayan bu insanlara ne kadar yasak getirselerde bunlar toplumun değişik ortamlarında zaman zaman gördükleri durumları anlatacaklardır.yolsuzluk ve hırsızlıkları bu şekide önlemenin mümkün olmayacağını düşünüyoruz.

  Çok isabetli,Yerinde bir karar! - yakamoz42

  Cemaatin ve diğer tetikçi gazeteler kendilerini devletin sahibi ,Patronu gibi görüyorlardı.Hadlerini bilsinler.

  Bu ne telaş böyle? - brandywine06

  Demek ki hepsi doğru. Emniyetin üst düzeyini görevden alarak, savcının yanına 2 tane birden kıdemli savcı vererek, basını susturarak, bağırıp çağırarak örtbas etmek için bu kadar canhıraş bir çaba harcadığınıza göre hem bu söylenenler doğru olmalı hem de arkası da olmalı ki ortaya çıkmasını engellemeye çalışıyorsunuz. Uluslararası komplo falan da yemezler, sürekli herkes bu iktidara kumpas kurmaya çalışıyor, hem de biri ABD ama hiçbiri bir şey yapamıyor! Hele başbakanın Gezide en iyi kanka olduğu cemaat-polis-yargı üçgenini şimdi Gezicilerle birlikte anması kadar abes ve ayıp bir şey olamaz. Hala Gezi davaları var. İnsanlara kask-maske taktı diye dava açılıyor. Neymiş, Gezide de boşa çıkarmışlar, gene boşa çıkaracaklarmış. Gezide cemaatle ne kadar iyi kanka olduklarını kendisi unutmayı tercih edebilir ama biz unutmuyoruz. Cemaat o zaman iyiydi, şimdi kötü oldu. Kötü olmakla kalmadı, Gezicilerle aynı oldu! Vay be.

  Aferin! - X120

  Vallahi yine çok iyi düşünmüşsünüz! Zaten biz neciyiz ki, özgür basını, şeffaf devleti, bağımsız yargıyı falan hak edelim? Her Allah'ın günü saatlerce başbakanın gül cemaline, üstün hitabetine maruz kalmak neyimize yetmiyor, değil mi?