Emniyet'ten Diyarbakır bombacısı ile ilgili açıklama

Emniyet'ten Diyarbakır bombacısı ile ilgili açıklama
Emniyet'ten Diyarbakır bombacısı ile ilgili açıklama
Emniyet Genel Müdürlüğü, Orhan Gönder'in 'terör nitelikli kayıp şahıs' olarak aranmasına rağmen saldırıdan iki gün önce otelde yakalanıp serbest bırakılması üzerine yazılı açıklama yaptı. Açıklamada polis ihmali olup olmadığını araştırmak için başmüfettişlerin görevlendirildiği belirtildi.

RADİKAL- Emniyet Genel Müdürlüğü, Orhan Gönder’in ‘terör nitelikli kayıp şahıs’ olarak aranmasına rağmen saldırıdan iki gün önce otelde yakalanıp serbest bırakılması üzerine yazılı açıklama yaptı. Açıklamada polis ihmali olup olmadığını araştırmak için başmüfettişlerin görevlendirildiği belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklama şöyle; "06.07.2015 tarihli bir gazetede yer alan 'Polis kapıyı çaldığında terörden aranıyordu' başlıklı haber ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. 3 Haziran 2015 günü Diyarbakır ’da bir otelin kayıtlarında bölge polis merkezi görevlisince yapılan kontrolde, otelde konaklayan şüphelinin asker yoklama kaçağı olduğunun anlaşılması üzerine ilgiliye, Milli Savunma Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı arasında düzenlenen protokol çerçevesinde askerlik şubesine gitmesi gerektiği yönünde tebligat yapılmıştır. Diğer yandan, iddia konuları ile ilgili olarak herhangi bir şekilde ihmali olanlar varsa belirlenmesi amacıyla Polis Başmüfettişleri 10.06.2015 tarihinde görevlendirilmiş olup, konu tüm yönleriyle özenle soruşturulmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” (DHA)

Diyarbakır bombacısı 'terör nitelikli kayıp şahıs' olarak aranıyordu

Diyarbakır bombacısının annesi: Keşke o insanlar yerine oğlum ölseydi!