Emniyet'ten sağduyu çağrısı

Emniyet Genel Müdürlüğü, AİHM'nin Abdullah Öcalan kararının ardından meydana gelebilecek olaylar konusunda vatandaşlara sağduyu çağrısı yaptı ve bu konuda önlem alındığını bildirdi.

ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü, AİHM'nin Abdullah Öcalan kararının ardından meydana gelebilecek olaylar konusunda vatandaşlara sağduyu çağrısı yaptı ve bu konuda önlem alındığını bildirdi.
Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, haftalık bilgilendirme toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlarken, AİHM kararının başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere çeşitli kurumlarca değerlendirildiğini belirtti. Çalışkan, 'kararın ardından meydana gelebilecek olaylarla ilgili vatandaşların sağduyulu olacağına inandıklarını ve bu konuda tedbir aldıklarını' vurguladı. "Genelkurmay Başkanlığı, Öcalan davasında taraf olduğunu açıkladı. Siz de şehit verdiniz, sizin durumunuz nedir?" sorusuna Çalışkan "Kamuoyunda Emniyet teşkilatının yeri ve konumu bellidir" yanıtını verdi.
Bilgilendirme toplantısında trafik kazalarına ilişkin olarak da bilgi veren Çalışkan, son beş yılda 15 bin 695 kişinin yaşamını yitirdiğini bildirdi.


    http://www.radikal.com.tr/7460407460400

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.