Emniyet'ten TCDD'ye teklif

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, kapkaç ve hırsızlık olaylarına karşı TCDD tarafından alınan özel güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğunu belirterek, "Buralarda görev yapacak özel güvenlik elemanlarının özenle seçilmesi gerekiyor.

İSTANBUL - İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, kapkaç ve hırsızlık olaylarına karşı TCDD tarafından alınan özel güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğunu belirterek, "Buralarda görev yapacak özel güvenlik elemanlarının özenle seçilmesi gerekiyor. Seçilecek elemanlara gerekli eğitimi biz verebiliriz" dedi.
Kapkaca karşı çalışmaların sürdüğünü belirten Cerrah, "Geçtiğimiz günlerde bir çocuğumuz trende kapkaca uğruyor ve yaşamını yitiriyor. Arkadaşlarımız olay yerinde görgü tanığı bulamıyor. Halkımız bu kadar duyarsız olmamalı. TCDD'nin özel güvenlik önlemleri yetersiz. Bunların özenle seçilmesi gerekiyor. Seçilecek elemanlara gerekli eğitimi biz verebiliriz. Cep telefonu ihraç edenler de güvenlik numaralarını (IMEI) Telekomünikasyon Üst Kurulu'na bildirmek zorunda olmalı" dedi.