Emniyet'ten TRT'ye tavsiyeler!

Emniyet'ten TRT'ye tavsiyeler!
Emniyet'ten TRT'ye tavsiyeler!
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün, TRT'ye gönderdiği 2001 yılındaki belgede, "Kürt kökenli" tabirinin yerine "Bölücülerce Kürt olarak isimlendirilen vatandaşlarımız", "Kürt milletvekili" yerine ise "Terör örgütü elemanı" ifadelerini kullanmalarını tavsiye ettiği ortaya çıktı

Milliyet gazetesi yazarı Can Dündar, Emniyet Genel Müdürlüğü ’nün 2001 yılında TRT ’ye gönderdiği bir yazıyı köşesine taşıdı. Can Dündar’ın “12 yılda jargon nasıl değişti?” başlığıyla yayımlanan yazısı şöyle:

“Geçenlerde arşivi karıştırırken 2001’den bir belge buldum.
Emniyet’in, TRT‘ye gönderdiği bir yazı...
Terör haberlerinde “Kullanılacak Terminoloji”yi dikte ediyor. Devletin, “Neye ne denmeli, ne denmemeli” listesi, 12 yılda nereden nereye geldiğimizi kanıtlıyor.”

İşte o liste:


  http://www.radikal.com.tr/1121023112102317

  YORUMLAR
  (17 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  .. - receperdemata

  Peki bu işlerin arkasındakiler kim, hiç sormuyor musunuz kronik mağduriyet hissindeki sayın vatandaşlar? Kürtlerle sorunu olan kim? Onları ortadoğuda kullananlar kim?

  Emniyet mi Gestapo mu belli değil - interstellar5555

  Nazi almanyasında bu tür örnekler var. Ne yazsam bilemiyorum gerçekten, korkunç.

  kısaca - aborinas

  Buna kısaca Faşizm denir.

  derler elbet - OSCAR82

  dag olsaniz dayanamazsiniz bir halkin taleplerine yillar sonra ayni sey sizler icin söylenecek bunu bir yere not edin..

  ERGENEKON MANTIĞI - m.rozbilen

  Devleti kimin yönettiğinin resmidir.İnsan bundan utanmalı.Sana mı düştü milleti,kurumları zaptırapt altına almak.İşte Ergenekon mantığı bu.

  Semi Ekrem keşke önce haberi okusaydın.. - evetisyan06

  Haberin metninde olayın tarihinin 2001 yılı olduğunu söylüyor. Ama başlığı okuyup direkt dalmışsın AKP'y gözü kapalı.. İşte faşistlik, ideolojik malüllük budur. Birçok AKP muhalifi aynı senin durumunda. Hiç olay ne, ne doğru ne yanlış, kim haklı kim haksız bakmadan direkt başlıyor saldırmaya. Yahu haberi okumadan haber hakkında yorum yapmak, hele okumadığın habere dayanarak birilerine saldırmak nasıl bir kin ve faşistliktir! Sizin gözünüzü kin bürümüş ve kendi faşistliğiniz hiçbir güzelliği görmenize müsade etmiyor; tıpkı şu haberi görmemeniz gibi.

  - deniz1978

  Niye bu kadar Sasiliyor ! Fasist AKP Rejiminden baska bir sey beklemek hayalperestliktir. Her gün yüzlerce ev basiliyor bin bir senaryolarla insanlar isgenceden gecirilip tutuklaniyor. Asil BDP nin yapmasi gereken, AKP' nin elini ayagini öpmekten vazgecmektir. Baris adi altinda Halki kandirmaktan vazgecin.. Bunun adi Baris Degil Fasist AKP'nin yaptigi katliamlari mesrulastirmaktir..