Emniyet'ten Türkçe- Kürtçe kadınlar günü kutlaması

Emniyet'ten Türkçe- Kürtçe kadınlar günü kutlaması
Emniyet'ten Türkçe- Kürtçe kadınlar günü kutlaması
Diyarbakır İl Emniyet Müdürü, bir ilke imza atarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü Diyarbakır'daki yerel bir gazeteye verdiği Türkçe ve Kürtçe ilanla kutladı.

DİYARBAKIR - Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü ’ne geçen yıl atanan ve ’Dağda ölen teröriste üzülmüyorsanız insan değilsiniz’ açıklamasıyla dikkati çeken Recep Güven, Diyarbakır’da yayımlanan yerel Güneydoğu Güncel Gazetesi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Türkçe ve Kürtçe kutlama ilanı yayınlattı.

Diyarbakır’da sık sık yoksul ailelerin yaşadığı kenar semtleri gezerek sohbet eden ve zaman zaman öğrendiği Kürtçe kelimelerle onlara hitap eden İl Emniyet Müdürü Recep Güven kadınlar günü mesajında, "Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutluyorum" dedi.

DHA - Ramazan YAVUZ


  http://www.radikal.com.tr/1124308112430818

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yanlış yazılmış - palil

  Kutlama yazısının kürtçesi baştan sona yanlış..Bari bir bilene danışıp öyle ilan verseydiniz diyesim geldi

  Diyarbakir`da kadinlar günü - urolog

  Biz de yedik. Istek:Demokrasi. Hemen simdi. Ne demisti Seyid Riza: Ben sizin hilelerinizle bas edemedim, bu bana dert oldu. Ama size boyun egmedim, bu da size dert olsun.

  İyi güzel de - Baverobin

  Aaa ne iyi bir gelişme denebilirdi ama zahmet edip bir bilene yazdırsaymışlar bari. Nerdeyse birşey anlaşılmıyor mesajdan.

  Gaffar okan anısına böyle emniyet müdürünü kutluyorum - semi ekrem

  Sert katı ve düşünmesi yorum yapması adeta tabu sayılacak güvenlikçi zihniyeti yetiştirmemiz yıllarca halkına benimle konuşulmaz ve benim de sizle konuşacak hakkım yok dettirecek bu statüden politikadan devlet vaz geçtigi gün özgürdür kelamı ile bugünün diyarbakır emniyet müdürünün insani ve samimi yaklaşımını ikinci bir gaffar okan olarak halka lanse ettirildi bundan kıvanç duyuyorum umarım her vilayetimizde buna benzer durumlar yaşanır

  iyi kötü değerlendirmesi - resul amedli

  sayın müdürüm olumlu konuşuyor; bir çok yerde konuşmalarını, söylemelerını dikte etmeye devamediyor.. bu bir istikrardır.. Ş.A adında bir dostumun söylediğ bir söz vardı, oğlu Ç.A şuan F. tipinde ömür boyu cezaya mahkum edilmiş birisi..SAYIN müdür için şöyle derdi;''adam gibi adam''.. bencede öyle birisi...Buna rağmen İdris Naim ŞAHİN'in faşizan uygulamalarını harfiyen uygulanan bir emniyet müdürdür.14 Temmuz 2012 naim şahinin talimat ve kararlarına bağlı olarak yasak konulan miting nedeniyle; dünyanın gazı sıkıldı, şiddete sınır tanınmadı... yani havuç ve zopa ilişkiside olsa sayın müdürüm konuştukları doğru, söyledikleri kabul edilebilr gerçeklerdır..

  Tebrikler - 3039

  Çok kötü bir çeviri ben saydım 7-8 kelime yanlış tercüme edilmiş. Belli ki Kürdçeyi az buz bilen bir polis çevirmiş. Ama ne olursa olsun, çok yanlış da kullanılsa, sonunda Kürdçe. Bir dil ancak böyle, sokağa, okula, pazara, hastaneye çıkar. Kullana kullana yanlışlar kendiliğinden düzelir. Neticede Kürdçe hala ergenlik dönemini yaşıyor. Onun için Tebrik ediyorum müdür beyi.

  işgalci ?? - gemerekli

  Kim nereyi işgal etmiş. Bu nasıl bir cümledir böyle. Bu ne densiz ve arsız bir cümledir. Kim nereyi işgal etmiş açıklama yapınız. Bize işgalci diyen insanlar, aynısını size söyleyenlere faşist demeyin. Çünkü sizin kafanız hem faşisttir, hem ırkçıdır. Nazi kafasının kürtlere yansımış halidir.