En büyük faturayı tıp öğrencileri ödeyecek

Üniversite harçları yüzde 5 oranında zamlandı. En yüksek harcı her yıl olduğu gibi yine öğretim süresi altı yıl olan tıp fakültesi öğrencileri ödeyecek.


Büyütmek için tıklayınız
ANKARA - Üniversite harçları yüzde 5 oranında zamlandı. En yüksek harcı her yıl olduğu gibi yine öğretim süresi altı yıl olan tıp fakültesi öğrencileri ödeyecek.
Yüksekokullar içinde de en fazla katkı payı ödeyecek öğrencilerse devlet konservatuvarı, sivil havacılık ve yabancı diller yüksekokulunda okuyanlar. Katkı payları devlet konservatuvarlarında 505 YTL, sivil havacılık ve yabancı diller yüksekokullarında 403 YTL oldu. Diğer yüksekokullarda okuyanlarsa 195 ve 163 YTL arasında katkı payı verecek. Lisanstüstü öğrenim ücreti 211 YTL'den 222 YTL'ye çıkarılırken Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin geçen yıl 58 YTL olan katkı payları bu yıl 61 YTL olarak belirlendi. İkinci öğretimde veteriner fakülteleri ve tıbbi biyolojik bilimler ve fizik tedavi ve rehabilitasyon programları 1833 YTL katkı payı verecek. Diğer bölümler için katkı paylarıysa 1665 YTL'le 828 YTL arasında değişiyor.