En büyük gulet battı

Büyük Barbarossa adlı gulet Fethiye açıklarında battı. İki mürettebat öldü, ikisi kayboldu. Durum mürettabattan Sinan Bilgin'in bir Yunan yatı tarafından önceki gün bulunmasıyla anlaşıldı.

MUĞLA - Büyük Barbarossa adlı gulet Fethiye açıklarında battı. İki mürettebat öldü, ikisi kayboldu. Durum mürettabattan Sinan Bilgin'in bir Yunan yatı tarafından önceki gün bulunmasıyla anlaşıldı. Fethiye Sahil Güvenlik Komutanlığı'na getirilen Bilgin, yaşadıklarını şöyle anlattı:
"Makine dairesinde yangın çıktı. Alevler sarınca gemiyi terk ettik. Gece dev bir dalgayla filika alabora oldu. Bir daha hiçbirini göremedim. Hiç
uyumadım. Olayın ne zaman olduğunu tam hatırlamıyorum. Üç gün olduğu kesin, dört gün de olabilir. Zaman kavramını yitirdim. Filikada, cep telefonundan 155 Polis İmdat'ı aradım. Dalga geçtiğimi zannedip kapattılar. Daha sonra telefon da su aldı ve çalışmadı. Denizde yakından gemiler ve yatlar geçti. El salladım, bağırdım ama sesimi duyuramadım." Dün kayıp mürettabattan Burhan Yolcu ve Vahap Bilgin'in cesetleri bulundu. Gemi sahibi Ulvi Berberoğlu ile diğer kayıp ise aranıyor. 49 metrelik Büyük Barbarossa'nın, Türkiye'nin en büyük guleti olduğu belirtildi.