En büyük teşvik kültüre

Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, "Ülkemizde herhangi bir sektöre sağlanan teşviklerden daha fazlası kültüre sağlanacak" dedi. Mumcu, Meclis tatile girmeden yasayı değiştirmek istediğini söyledi.

İSTANBUL - Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, herhangi bir sektöre verilen teşviklerden daha fazlasının kültür alanına sağlanacağını söyledi.
2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'nda yapılacak değişiklikle ilgili dün The Marmara Oteli'nde toplantı yapıldı. Bakan Mumcu, çalışmaların bir tasarı haline getirilerek, 15 Temmuz'da sona erecek bu yasama yılına yetiştirilmesini amaçladıklarını söyledi. Mumcu, toplantı sonrası soruları yanıtlarken de, "Türkiye Cumhuriyeti'nde herhangi bir sektöre sağlanan teşviklerden daha fazlası kültür alanına sağlanacak" diye konuştu. Mumcu, belediyelerin yetkilerinin artırılmasıyla ilgili soru üzerine de, "Ama tabii ki koruma kurullarının bu konudaki temel yetkilerine dokunmadan bunu yapıyoruz. Koruma kurullarının yükünü azaltacak bir süreç getiriyoruz" diye konuştu.