En çok çocuk yardımı Şanlıurfa'da yaşayanlar alacak

En çok çocuk yardımı Şanlıurfa'da yaşayanlar alacak
En çok çocuk yardımı Şanlıurfa'da yaşayanlar alacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Aile ve Nüfusun korunması programına göre çocuk yardımından nüfusa orana göre en çok Şanlıurfa'nın yararlanan illerden biri Şanlıurfa olacak. En az yardım ise Kırklareli alacak.

RADİKAL-Başbakan, Ahmet Davutoğlu Aile ve Nüfusun korunması programını açıkladı. Söz konusu programa göre anneye birinci çocuğu için 300 lira ikinci çocuğu için 400 lira üçüncü çocuğu için ise 600 lira yardım edilecek. Eğer ebevyn çocuk için açtığı banka hesabında 100 bin TL para biriktirirse devlet yüzde 15 yardım yapacak. Peki ya Türkiye 'de doğurganlık hızının en yüksek olduğu iller hangisi? TÜİK'in 2013 yılı istatistiklerine göre doğum hızı en yüksek Şanlıurfa'da. Şanlıurfa'da 2013 yılında toplam doğurganlık hızı 4.31. Doğurganlık hızı bir toplumda 1 yıl içinde doğurganlık çağındaki her 1000 kadından kaçının canlı doğum yaptığını ifade ediyor. Bu hesaba göre çocuk yapmada en hızlı illerden olan Şanlıurfa yardımdan en çok yararlanan illerden biri olacak. Şanlıurfa'nın ardından en çok yardımı Şırnak alacak. En düşük yardım ise Kırklareli ve Eskişehir'e yapılacak.


  http://www.radikal.com.tr/126776612677667

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kadın değil aile - user383887

  Dikkat edin KADIN için demiyorlar. AİLEYİ korumak için diyorlar. Yapılanların hepsi KADIN çalışmasın her yıl bir ÇOCUK yapsın, EVDE OTURSUN diye.

  enteresan - sb980312

  halk plajlara hücum etti vatandaş denize giremiyor diyosun yaniiii

  Nüfusu az olan illere uygulanmalı - user504899

  Bu program,nüfus artışı sınırlı illere verilmeli.Batı'da nüfus azalırken,bu,nasıl adalet.Anlamak mümkün değil.Öncelik,bu illere verilmeli.O iller de doğan anne-babalara öncelik tanınmalı.bazı yerlerde nüfus tükenirken,diğer illerde patlama olacak.Bu,az nüfusu olan illerin kalkınmasını da etkileyecek.Nasıl dengeli ve adil gelişen Türkiye istiyorlar,anlamıyorum.

  oy kandırmacası - user383887

  Her ay değil sadece bir kez 1.300 lira En az 3 çocuk diyorlar. Peki 3 ÇOCUĞA 1300lira nasıl verilecek? Bir sefere mahsus olmak üzere; İlk çocukta 300 lira. 2. çocukta 400 lira 3. çocukta 600 lira verilecek. TOPLAMI 1.300 lira ediyor. Para değil İŞ verin. DİPLOMALIYA DA, İLKOKUL MEZUNUNA DA İŞ YOK,

  Nüfus artışının yararlı mı zararlı mı? - user401495

  Başlıktaki sorunun cevabını doğruganlık hızının en az olduğu illerin yaşam standartları ile en fazla olduğu illerin yaşam standartlarını karşılaştırarak bulabilirsiniz.

  hic sanmyorum - tavsiyeci

  çocuk teşviki calisan kadinlara yönelik.sanliurfa ve diğer listenin ustundeki ilerde kayitli calisan kadin memur disinda yok seviyesinde.gerci bunun sadece secim öncesi tutulmayacak vaat olduğu acik.

  İşgal altında - brotherlouie

  Türkiye resmen programlı bir şekilde dinci ve kürtçüler tarafından işgal altındadır. Kendi vergileriyle kendi yurdunda esir olan başka bir millet bu dünyada arasanda bulamazsın. Demokrasi kılıfı altında bizi bu hallere düşüren TSK'ya yazıklar olsun diyorum.