En çok satan yazar Hitler mi?

Britanya'da yayınlanan The Guardian gazetesi, Hitler'in 'Kavgam' kitabıyla 20. yüzyılın 'en çok satan' yazarı olduğunu iddia etti.

LONDRA - Britanya'da yayınlanan The Guardian gazetesi, Hitler'in 'Kavgam' kitabıyla 20. yüzyılın 'en çok satan' yazarı olduğunu iddia etti. Gazetede dün yayımlanan yazıda 'Da Vinci Şifresi'nin yazarı "Dan Brown'u
unutun: Hitler, yüzyılın en çok satan yazarı" denildi. Yazıda, 'Kavgam'ın Hitler döneminde hep para karşılığı satıldığı belirtilirken kitabın hâlâ çok para kazandırdığı, Türkiye'de de çok satanlar listesine girdiği kaydedildi.
İki hafta önce Hitler imzalı bir 'Kavgam' kitabının 23 bin 800 sterline satıldığına dikkat çekilen yazıda, Britanya Kraliçesi Elizabet'in eşi Prens Philip'in dünyanın en iyi 'Kavgam' koleksiyonlarından birine sahip olduğu söylentilerine de yer verildi. Britanya ve ABD'de bu kitabın basımı ve satışı için herhangi bir kısıtlama getirilmediği belirtilen yazıda Almanya ve İsrail'de 'Kavgam'ı okumanın çok zor olduğuna dikkat çekildi. Uzmanlar Hitler'in yüzyılın en çok satan yazarı olduğu iddiasını abartılı buluyor. 1930 ve 40'lı yıllarda Kavgam'ın Almanya'da baskı altında tiraj aldığı da belirtiliyor.


    http://www.radikal.com.tr/7504227504220

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.