En çok soba gerekli

Karlıova İlçesi Kaymakamı Erkan Çapar, ilçede iki gün üst üste yaşanan depremlerin ardından en büyük sorunun soğuk hava olduğunu belirterek, "Bölgede gece hava sıcaklığı eksi 17 dereceye kadar düşüyor.

BİNGÖL/ERZURUM - Karlıova İlçesi Kaymakamı Erkan Çapar, ilçede iki gün üst üste yaşanan depremlerin ardından en büyük sorunun soğuk hava olduğunu belirterek, "Bölgede gece hava sıcaklığı eksi 17 dereceye kadar düşüyor. Çadır verdiğiniz birisine soba vermemenin bir mantığı yok. Soba konusunda çok sıkıntı yaşıyoruz. şu ana kadar 610 çadır kurduk, 610 katalitik soba dağıttık" dedi.
Çapar, devletin yaptığı konutlarda çökme olmadığını belirterek, vatandaşın sonradan ilave ettiği yerlerde çökme yaşandığını söyledi. Çapar, "Bizim yaptığımız deprem konutlarında çökme yok, ancak vatandaşın sonradan kendi ihtiyacına göre ilave ettiği yerlerde çökme var" diye konuştu.
Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü'nün açıklamasında ise, Karlıova ve Çat ilçelerinde toplam 40 kişinin yaralandığını, 971 binanın hasar gördüğü, 1320 hayvanın da telef olduğu belirtildi.
Açıklamada, Bayındırlık Bakanlığı'nca gönderilen 2 milyon YTL'nin Bingöl Valiliği hesaplarında, 650 bin YTL'nin de Erzurum Valiliği hesaplarında olduğu ifade edildi. (aa, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7410137410130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.