'En güvenilir uçak'

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI) Genel Müdürü Kaya Ergenç, Ankara'daki uçak kazasıyla ilgili herhangi bir sonuca ulaşmanın şu an için spekülatif olacağını söyledi.

ANKARA - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI) Genel Müdürü Kaya Ergenç, Ankara'daki uçak kazasıyla ilgili herhangi bir sonuca ulaşmanın şu an için spekülatif olacağını söyledi. Ergenç, kazayı tetkik etmek üzere Casa firmasından bir ekibin geldiğini kaydetti.
Fernandez geldi
Ankara'daki uçak kazasıyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Ergenç, uçak kazalarında hemen bir sonuca ulaşmanın yanlış olacağını belirterek, "Bu yönüyle kazayı tetkik etmeden, nedenini açıklamak tamamen yanlıştır. İspanya'dan Casa firması Genel Müdürü Alberto Fernandez'le birlikte dünyada bu tür kazalara müdahale eden, tetkik eden bir kaza eksper ekibi geldi" dedi. Ergenç, Casa uçaklarının bütün dünyadaki diğer uçaklar gibi uluslararası normların, kalite standartlarının, kontrollerinin tamamından geçtiğini anlattı. Ergenç, şunları kaydetti: "Casa'nın sivil yolcu taşıyan versiyonları da var. Sivil uçak sertifikasyonu, yani güvence belgesi FAA denilen uluslararası bir kuruluşun fevkalade sıkı, hassas ve titiz denetimi, standartlarını karşılamasıyla mümkündür. Casa' nın askeri tipinin aynısı olan sivil tipi, bu sertifikasyona da sahip olması bakımından diğer askeri uçaklardan daha üstün düzeyde uçuş güvenilirliği ve emniyeti belgelenmiştir. "


    ETİKETLER:

    İspanya

    ,

    Ankara