En güzel 23 Nisan hediyesi

En güzel 23 Nisan hediyesi
En güzel 23 Nisan hediyesi
Yoğurt kovalarından yaptıkları trampetlerle belediye başkanını karşılayan çocuklara, belediye 23 Nisan'da gerçek müzik aletleri hediye etti.

RADİKAL-   İzmir 'in Beydağ ilçesi Çamlık Köyü'nde çocuklar yoğurt kovalarından trampet yapıp bando takımını kurdular. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı'nı bu trampetlerle karşılayan çocuklar 23 Nisan öncesi gerçek müzik aletlerine kavuştular. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, iki ay önce ilçe ziyaretleri kapsamında İzmir'in Beydağ ilçesine bağlı 490 nüfuslu Çamlık Köyü'ne de gitti. Köy çocuklarının büyük boy yoğurt kaplarına gerdikleri röntgen filmleriyle yaptıkları trampet takımıyla karşıladığı Başkan Kocaoğlu büyük şaşkınlık yaşadı. Başkan Kocaoğlu, köy çocuklarına 23 Nisan öncesi bir armağan gönderdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi, hediye edilen bando ekipmanını Çamlık İlkokulu öğrencilerine dağıttı. İçlerindeki müzik ve öğrenme aşkına rağmen imkansızlıklar nedeniyle gerçek birer trampet alamayan Çamlık Köyü'nün çocukları, pırıl pırıl trampetler, davullar ve zillerle gerçek bir bando oluşturabilmek için büyük bir hevesle çalışmaya hemen başladı.

 

Yetkililer, bir yandan da Çamlık İlkokulu'nun bina ve bahçesinin koşullarını iyileştirmek için de harekete geçti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu böyle karşılamışlardı.