En hızlı ambulans Eskişehir'de

Sağlık Bakanlığı, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Acil Ambulans Hekimleri Derneği tarafından düzenlenen 1. Türkiye Ambulans Rallisi dün sona erdi.

İZMİR - Sağlık Bakanlığı, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Acil Ambulans Hekimleri Derneği tarafından düzenlenen 1. Türkiye Ambulans Rallisi dün sona erdi. Rallide birincilik Eskişehir'in 112 ekibinin oldu.
Rallinin son ayağında afet durumunda yaralıların aciliyet durumlarına göre sınıflandırılarak tedavi merkezlerine gönderilmesini içeren 'Afet Triajı Etabı' gerçekleştirildi. Türkiye, İsrail ve Rusya'dan gelen sağlık ekipleri temsili afet sahnesindeki en kısa sürede ve etkili biçimde müdahale etmek için ter döktü. Toplam dört gün süren ralliyi Eskişehir 112 ekibi birinci olarak bitirdi. İzmir 112'nin ikinci olduğu rallide, üçüncülüğü Adana 112 ile Med Line ekipleri paylaştı. İsrail ve Rusya ekipleri ise özel ödüle layık görüldü. İzmir İl Sağlık Müdürü Levent Kıdak, 1 Türkiye Ambulans Rallisi süresince ekiplerin bilgilerini paylaştıklarını ve aralarındaki işbirliğinin de geliştirildiğini söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7475987475980

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.