En iyisi uçmasın: Arıza, sinir krizi, tuvalette sigara

İSTANBUL - Türk Hava Yolları’nın  (THY) İstanbul-Mardin  seferini yapmaya hazırlanan yolcu uçağı, önce teknik arıza, sonra bir yolcunun sinir krizi geçirmesi, ardından da tuvalet bölümünde muhtemelen sigaradan kaynaklanan yoğun duman tespit edilmesi üzerine seferden çekildi.

Yolcu indirildi
THY’nin 132 yolcusuyla saat dün saat 07.30’da Atatürk Havalimanı’nda, Mardin seferini yapmak üzere piste yönelen Boeing 737-800 tipi ‘Niğde’ adlı uçağında teknik bir arıza meydana geldi. Arızası giderilen uçak, kalkış için piste doğru ilerlerken bir yolcunun sinir krizi geçirmesi üzerine ikinci kez park yerine döndü. Rahatsızlanan yolcunun indirilmesinden sonra üçüncü kez piste yönelen uçakta, bu kez de tuvalet bölümünde yoğun duman görüldü. Bunun üzerine uçak tedbir amacıyla seferden çekildi. Yolcular, başka bir uçakla beş saat gecikmeli olarak Mardin’e hareket etti. 

THY: Tedbir amaçlı
Türk Hava Yolları yetkilileri, tuvalet bölümündeki dumanın büyük olasılıkla burada yasağa rağmen gizlice sigara içen bir yolcudan kaynaklandığını, ancak yine de tedbir amacıyla uçağın seferden çekildiğini açıkladı. (aa)