En kahraman Özkan!

En kahraman Özkan!
En kahraman Özkan!
Liseli Özhan Altuntaş, 4'üncü kattan düşen 2 yaşındaki çocuğu havada yakaladı


Ahmet Oğuz GÜNDÜZ


KAYSERİ - Talas ilçesinde, apartmanın 4'üncü katından dengesini kaybederek düşen 2 yaşındaki Berat Sait Özer'i, bahçede halı yıkayan komşularının oğlu 18 yaşındaki Özhan Altuntaş kollarını açarak tuttu. Hafif yaralanan Berat, hastanede yapılan kontrolden sonra taburcu edildi.
Olay geçen perşembe günü saat 13.00 sıralarında, Talas İlçesi Pazar Caddesi Beyazsaray Sitesi'nde meydana geldi. Sitdeki apartmanın 4'üncü katında oturan Talas Belediyesi'nde şoförlük yapan Taner Özer'in 2 yaşındaki oğlu Berat Sait, annesi Ayşe Özer mutfakta yemek yaparken, oturma odasının penceresinden sarkarken dengesini kaybedip düştü. Apartmanın bahçesinde halı yıkayan komşularının oğlu, Talas Lisesi ögrencisi Özhan Altuntaş, minik Berat'ın sarktığını ve düşmek üzere olduğunu fark etti. Özhan, hemen kollarını açarak çocuğu tuttu ve beton zemine çakılmasını önledi.
Hafif yaralanan Berat Sait Özer, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan kontrolden sonra, taburcu edildi. Baba Taner Özer, oğlunun mucize eseri kurtulduğunu komşularının yakını Taner Özer'e binlerce kez teşekkür ettiğini söyledi. Özer, “Şu anda çok gerginiz. Çocuğumun kurtulması bir mucize. Kendisini olayın şoku ve geçirdiği sarsıntı nedeniyle dinlendiriyoruz” dedi. Anne Ayşe Özer ise “Ben mutfakta yemek yaparken, oğlum koltuğun üzerine çıkıp gelene gidene el sallıyordu. Pencerenin camı kapalıydı. Ama sonra açıp, aşağıya pencerenin pervazını tutup, sarkmış. Aşağıdaki genç de çocuğumu tutmuş” diye konuştu.


-KİM OLSA BENİM GİBİ YAPARDI-


Apartmanın 4'üncü katından düşen bebeği tutan 18 yaşındaki Özhan Altuntaş, olayın 3-5 saniye içinde gerçekleştiğini söyledi. Altuntaş, “Aşağıda halı yıkıyorduk. Kafamı kaldırdığımda pencereden bir çocuğun sallandığını gördüm. Hemen fırladım, pencerenin altında ellerimi açarak bekledim. O sırada bebek ağlayarak ellerini pervazdan bırakarak üzerime doğru düştü. Minik Berat Sait'i iki elimle tuttum, birlikte yere yuvarlandık. İkimizde de birşey yoktu. Olay aniden gelişti. O anda itfaiye veya ambulansa haber verip yardım isteme imkanımız yoktu. Kim olsa benim gibi yapardı” dedi. (dha)