En şaşkın hamile!

En şaşkın hamile!
En şaşkın hamile!

Tüp bebek tedavisini iki ayda bırakan Semiha Pekmezci ?Gazım var? diye doktora gitti, ?Hamilesin? denildi. Ertesi gün doğurdu! FOTOĞRAF:FERDİ AKILLI / AA

ZONGULDAK - “Gazım var, içimde bir şey hareket ediyor” diye hastaneye giden Semiha Pekmezci’nin doğurmak üzere olduğu anlaşıldı! Tüp bebek tedavisini yarım bırakmak zorunda kalınca bebek ümidi biten Pekmezci, dört kilo ağırlığında bir erkek bebek doğurdu. 
Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Şeyhoğlu Köyü’nde yaşayan 34 yaşındaki Semiha Pekmezci ve eşi Ertekin Pekmezci, altı yıllık evlilikleri boyunca çocukları olmayınca tüp bebek tedavisini denemek istedi. Ama parasızlıktan iki ay sonunda sürede tedaviyi yarım bırakmak zorunda kaldılar. 
Tedavisi bitmediği için hamile kalabileceğine hiç ihtimal vermeyen Pekmezci, gebelikten kaynaklanan şişkinliği fark etse de, fazla kilolarına yordu. Hamileliğin son günlerinde ‘içinde bir şeyin hareket ettiğinden ve gazı olduğundan’ şikâyet etmeye başlayan Pekmezci, Çaycuma Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne götürüldü. Ağrı kesici iğne yapılan Pekmezci ertesi gün Çaycuma Devlet Hastanesi polikliniğine müracaat etti ve tetkiklerinde hamile olduğu belirlendi. 
Buradan Zonguldak Karaelmas  Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen ve hamilelik döneminin sonuna geldiği tespit edilen Pekmezci, Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sezaryenle bebek çocuğu dünyaya getirdi.
Anne Semiha Pekmezci hem mutlu hem buruk: “Gaz şikâyetiyle doktora gidip hamile olduğumu öğrenince çok şaşırdım. Eşimle büyük mutluluk yaşadık. Ancak, işsiz eşimle çocuğumun bakımını nasıl sağlayacağımızı düşünüyoruz. Bu konuda yardım bekliyoruz.” 
Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Aykut Barut “Aile çocukları olmadığı için tedavi görmüş ancak yarım bırakmış. Doktorları kendisine hamile kalmasının zor olduğunu söyleyince gebeliğin belirtilerini anlamamış. Annenin boyunun kısa, şişman olması ve bebeğin boyunun iri olması nedeniyle doğum sezaryenle gerçekleştirildi. Bebek yaklaşık 4 kilogramdı. Anne ile bebeğin sağlık durumu çok iyi” dedi. (aa)