En ucuz servis ücreti 80 milyon

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2004-2005 öğretim yılı için okul servis ücretlerine ortalama yüzde 10 zam yapıldığını açıkladı. Buna göre bu yılki en ucuz okul servisi ücreti 80 milyon liraya yükseldi.

İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2004-2005 öğretim yılı için okul servis ücretlerine ortalama yüzde 10 zam yapıldığını açıkladı. Buna göre bu yılki en ucuz okul servisi ücreti 80 milyon liraya yükseldi.
Büyükşehir Belediyesi'nden konuya ilgili olarak, dün yapılan yazılı açıklamada, Büyükşehir Belediye Kanunu'nun değişmesiyle birlikte, okul servisi ücretlerinin, tarife, zaman ve güzergâhlarını belirleme yetkisinin tümüyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne verildiği hatırlatıldı. Açıklamada şöyle devam edildi.
"Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, yaptığı başvuruda bu yıl için okul servis ücretlerinde yüzde 20 oranında artış talep etti. Belediyemiz tarafından yapılan ayrıntılı değerlendirmeler sonucunda kilometre aralıkları değiştirilerek okul servisi ücretlerine geçen yılki ücretlere göre ortalama yüzde 10 zam yapıldı."
Yeni düzenlenen mesafelere göre servis ücretleri 80 milyon ile 187 milyon lira arasında olacak.