Encü: Roboski'de bu sabah katırlar vuruldu

Encü: Roboski'de bu sabah katırlar vuruldu
Encü: Roboski'de bu sabah katırlar vuruldu
HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü askerin bu sabaha karşın Roboski'de operasyon yaptığını ve çok sayıda katırı öldürdüğünü iddia etti. Şırnak Valiliği ise dünkü olaylarda 13 askerin yaralandığını duyurdu.

RADİKAL - Roboski’de dün bölgeye yapılan askeri sevkiyatı protesto eden köylülerle asker arasında yaşanan gerilim gün boyu sürmüş, gaz bombalı müdahaleler yaşanmıştı.
Bu  sabah 5.00 sularında ise konvoyla köyün içinden geçen bir grup askerin ise yol üstünde bulunan hayvanları taradığı ve onlarca katırın öldüğü HDP Milletvekili Ferhat Encü tarafından Twitter 'dan duyuruldu.Evrensel gazetesinde yaptığı açıklamada Şırnak Milletvekili Encü duruma tepki göstererek, “Bu açık bir katliam girişimidir. Askerler köyü taradığı sırada yol üstünde insanlar da olabilirdi ve o insan şimdi yaşamayabilirdi. Bu Roboski’de bize 4 yıl önce açılan savaşın devamıdır. Bizim artık Roboski’de can güvenliğimiz yok. Herhangi bir askerin açacağı ateşe maruz kalma durumumuz var. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Bu hiçbir şekilde açıklanabilinir, mazur görülecek, sessiz kalınacak bir şey değildir. Bu dünden beri yaşananlar farklı olaylara neden olabilirdi. İnsanlar öfkeli ve endişeli” dedi.