Endüstri Holding: Emine'yi öldürmedik

Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Altunbaş, eski yönetici Mustafa Ertekin'in "Tecavüz edilip öldürülen 10 yaşındaki yeğenim, holding içi hesaplaşmaya kurban gitti.
Haber: KEREM PULGAT / Arşivi

KONYA - Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Altunbaş, eski yönetici Mustafa Ertekin'in "Tecavüz edilip öldürülen 10 yaşındaki yeğenim, holding içi hesaplaşmaya kurban gitti. Bu tamamen şu andaki yönetimin yönlendirdiği bir katliamdır" iddiasına tepki gösterdi. Altunbaş, "Ertekin saçmalıyor. İddialarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağım" dedi.
Eski Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ertekin, önceki gün Konya Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında çarpıcı iddialarda bulunmuştu. Yaşadıkları nedeniyle ticaretle uğraştığına çok pişman olduğunu söyleyen Ertekin, "Ailenin en büyüğü benim ve yeğenimi koruyamadım. Bir adi herif onu kaçırıp katletti. Bunu direkt bana ya da benim çocuklarıma yapmadılar çünkü o zaman kendileri hedef olacaktı. Bu nedenle 10 yaşındaki yeğenim Emine Dudu Ertekin'i katledecek planı uygulamaya koydular. Ertekin ailesini Konya'dan sürmek için böyle bir iş yaptılar. Bu tamamen şu andaki yönetimin yönlendirdiği bir katliamdır. Bana da suiksat yapılacağı haberini aldım. Çocuklarımın ve ailemin canını yakacaklar diye endişelendiğim için savcılığa suç duyurusu yaptım" demişti.
Endüstri Holding Başkanı Altunbaş ise aynı zamanda akrabası olan Mustafa Ertekin'in iddialarının asılsız ve mantık dışı olduğunu ileri sürdü. Ali Altunbaş, "Ertekin'in yeğenini öldürülmesine hepimiz çok üzüldük. Nasıl öldürüldüğünü herkes biliyor. İddiaları bana göre korkunç. Ertekin saçmalıyor. Böyle bir şey olması mümkün olabilir mi? Bunlar çok ciddi ithamlar. Konuyu holding yönetimiyle de görüşeceğiz. Mustafa Ertekin hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım" dedi.
Emine bir çöplükte bulunmuştu
Konya'da 2006 Haziran'ında kaybolan 10 yaşındaki Emine'nin cesedi, Yazır Mahallesi'ndeki çöplükte gömülü halde bulunmuştu. Polis aynı yerde Emine'yle birlikte beş yıl önce, 10 yaşındayken kaybolan Ebru Çiftçi'nin cesedini de çıkarmıştı. Emine ile Ebru'yu, üç çocuk babası tornacı Ali Kemal Tufan'ın tecavüz edip öldürdüğü ortaya çıkmıştı. Tufan, cezaevinde kendisini asmıştı.