Engelli çocuğa işkence iddiası

15 yaşındaki zihinsel engelli Müjdat Kaya'nın ailesi, çocuklarına İstanbul'daki Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde işkence yapıldığı iddiasıyla Sakarya Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

SAKARYA - 15 yaşındaki zihinsel engelli Müjdat Kaya'nın ailesi, çocuklarına İstanbul'daki Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde işkence yapıldığı iddiasıyla Sakarya Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
Şakir ve Nevin Kaya çiftinin zihinsel engelli çocukları Müjdat, bir süre önce Sakarya Valiliği aracılığıyla polis kontrolünde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi. Kaya, bir haftalık tedavinin ardından önceki gün taburcu edildi. Oğlunun burnunda, ayak parmaklarında, kolunda ve sırtında yara izlerine rastlayan Baba Kaya, dün Sakarya Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Kaya, şöyle konuştu:
"Oğlumu görünce şoke oldum. Burnunda ve ayak parmaklarında sigara söndürmüşler. Sorduğumda, 'Kafasını duvara vurdu' dediler. Ama bu izler duvara vurmayla olmaz"