Engelli doğan kız bebeği boş pansiyona bırakıp kaçtılar

Engelli doğup terk edilen bebek, ağlama sesi sayesinde bulunarak donmaktan kurtarıldı. Muğla'nın Fethiye ilçesinde dün sabah kullanılmayan bir pansiyondan bebek ağlama sesi duyan ve adı açıklanmayan bir kişi içeri girdi.

MUĞLA - Engelli doğup terk edilen bebek, ağlama sesi sayesinde bulunarak donmaktan kurtarıldı. Muğla'nın Fethiye ilçesinde dün sabah kullanılmayan bir pansiyondan bebek ağlama sesi duyan ve adı açıklanmayan bir kişi içeri girdi. Girdiği binanın banyo olarak kullanılan bölümünde çanta içinde bir bebek olduğunu gören kişi polisi aradı. Bebek bezlerine sarılmış ve soğuktan buz kesmiş halde bulunan kız bebek, pansiyona gelen polis tarafından Fethiye Devlet Hastanesi'ne götürüldü.
Muayenede yaklaşık 10 günlük olduğu ve erken doğduğu belirlenen, sağ kolu dirsek altından gelişmemiş bebek, hemşireler tarafından doyurulup altı temizlendikten sonra tartıldı. İki kilogram olduğu belirlenen bebek, daha sonra yoğun bakım servisinde kuvöze konularak tedaviye alındı.
Adını Sonay koydular
Bebeğe, polis ve hemşireler tarafından 'Sonay' adı verildi. Polis, anneyi bulmak için son bir ayda doğum yapanları belirlemeye çalışıyor.