Engelli gence dayak atan öğretmen serbest!

Engelli gence dayak atan öğretmen serbest!
Engelli gence dayak atan öğretmen serbest!
Down sendromlu 29 yaşındaki İsmail E.yi, tekme tokat dövüp yerde sürükleyen öğretmen Fatih K., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

DHA - Olay Beyşehir'deki Bir İnci Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, geçen 13 Eylül 'de meydana geldi. Merkezde görevli zihinsel engelliler öğretmeni Evren Erbaş, merkezin sahibi Şifa H.K.'nin Seydişehir'deki bir ortaokulda görevli zihinsel engelliler öğretmeni eşi Fatih K.'nin, belirlenemeyen nedenle öğrencilerden İsmail E.'yi, dövdüğünü duydu. Ardından olay anının yansıdığı güvenlik kamera kayıtlarıyla birlikte geçen salı günü Beyşehir cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. 

Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında İsmail E.'yi döven öğretmen Fatih K., dün polis tarafından gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında rehabilitasyon merkezinde görevli 14 kişiden 8'nin de ifadesine başvurulduğu öğrenildi. Gözaltına alınan Fatih K., bugün adliyeye sevk edildi. Fatih K., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.


  http://www.radikal.com.tr/115401111540113

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Başlıktaki "Serbest" kelimesi tahrik ediyor. - ignoranceisbliss

  Öğretmenin yaptığını mazur görmek veya hafif göstermek için söylemiyorum ama bu işi gazeteciler olarak bırakmanız lazım. Her sanık tutuklu olarak yargılanmaz, yargılanmamalıdır da. Tutuklu yargılanmak insan haklarına aykırı bir durumdur. Polisin "biz alırız savcı bırakır." şeklinde sitem etmesi de doğru değildir. Savcı zaten tutuklayamaz, tutuklama kararı mahkeme tarafından verilir. Savcı talep eder. Haberin sanki sanığın yargılaması bitmiş de aklanmış gibi yansıtılmasının etik değerlere aykırı olduğunu düşünüyorum. Artık medenileşelim, halkı galeyana getirmeyelim. Sıktı...

  saliverilmesi en büyük ceza.. - Ayse-hollanda

  iceri tikilsaydi emniyetli olurdu ve böyle cezalarda tutuksuz yargilanir ve para cezasina carptirilir... Calistigi yerde artik kimsenin yuzune bakamaz... ayrica polis isini yapsin olayi savciliga devretsin, gerisini savci halleder... ona mi kalmis serbest birakilacak nasil olsa diye isini onemsememek... ne kadar merakliyiz iceri tikmaya adamlari... birde kendince hükum veriyor sanki... prosedur geregi olmustur zaten... polise sikayet, sonra savcilik sonra cezai takip... daha hukuk nasil isleyecekki... halk bu ögretmeni dogduguna pisman edecektir merak etmeyin....

  her ne kadar polislere kızsam da - tekavutgedikli

  Dün bir Polis arkadaşımla görüştüm, onlarda bu durumdan aşırı rahatsız Alır götürürsün savcı bırakır diyorlar. Bu ne yahu. Tecavüz ederler tecavüz edeni bırakırsınız, döverler döveni bırakırsınız. Adalet sistemini toplarlamak yerine lan inceldiği yerden kopsun moduna mı sokuyorsunuz. Karakollar dosya dan geçilmez, icralar dosyadan geçilmez. Bu hantallığı toparlayın yazık oluyo bu millete. Haa millet kendi çözmeye başlarsa sorunu kalkıp down sendromluyu döven kalabalık ve karanlık edaileri çoğalır. Aman haaa.